Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 9 grudnia 2019

Nasz Kościółek zakończył projekt

Nasz Kościółek zakończył projekt<br/>fot. Grupa Nieformalna Nasz Kościółek
fot. Grupa Nieformalna Nasz Kościółek

W ostatnią niedzielę listopada w świetlicy wiejskiej w Ropience zebrali się seniorzy na wspólne świętowanie. Część artystyczną przygotowała młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ropience i zespół „Ropieńczanie”. Podsumowano też działania Grupy Nieformalnej „Nasz Kościółek”.

W czasie spotkania przedstawiciele KPP w Ustrzykach Dolnych Aleksandra Wołoszyn i Krzysztof Pudełko przypomnieli zasady bezpieczeństwa i mówili o zagrożeniach jakie mogą spotkać seniora.

Podczas imprezy podsumowano działania projektowe Grupy Nieformalnej „Nasz Kościółek”. Grupa otrzymała dofinansowanie ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Bieszczadzką  w Ustrzykach Dolnych. Wszystkie cele i zadania projektu „Na ratunek” zostały zrealizowane.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom, sponsorom za wsparcie i pomoc przy realizacji projektu. Podziękowania są kierowane również do Stowarzyszenia „Wspólna szychta dla Ropienki” za udzielenie osobowości prawnej oraz Lucynie Sobańskiej za koordynowanie pracami związanymi z projektem.

autor: Grupa Nieformalna Nasz Kościółek