Ustrzyki Dolne
wtorek, 18 lutego 2020

Pasjonaci teatru - zbliża się V Ustrzycka Teatromania!

Pasjonaci teatru - zbliża się V Ustrzycka Teatromania!<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Po raz piąty deski ustrzyckiej sceny zostaną przejęte przez pasjonatów teatru. Już 24 i 25 lutego odbędzie się po raz piąty Ustrzycka Teatromania. Wydarzenie to wpisało się w stały harmonogram imprez kulturalnych w Bieszczadach.

Jak mówią organizatorzy, praca i zabawa z teatrem i przez teatr niesie z sobą niezliczone wartości -  dowartościowuje, ale też pozwala zmierzyć się z różnymi rolami społecznymi i pokazuje, że rozwój osobisty (duchowy, mentalny i emocjonalny) buduje się m. in. różnymi artystycznymi drogami. Poza tym mądry teatr, wyrabia ogromnie wiele wartości niezbędnych do funkcjonowania człowieka w każdym społeczeństwie.

Praca z teatrem, wcielanie się w różne role oraz sytuacje kształtuje charakter człowieka. Niejednokrotnie pokazuje nam jak możemy sobie radzić w różnych okolicznościach życiowych, dodaje nam pewności siebie oraz pokazuje nam świat z perspektywy innych osób.

Teatromania to kolejne już wspólne spotkanie, które będzie tworzone przez uczestników. To oni będą kreować atmosferę i przebieg spotkania. W przeglądzie weźmie udział kilkanaście teatrów szkolnych z całego województwa.

Zapraszamy 24 i 25 lutego do Ustrzyckiego Domu Kultury.

 

autor: oprac. PK
źródło: Ustrzycki Dom Kultury