Ustrzyki Dolne
środa, 8 lipca 2020

Roztańczone dzieci

Roztańczone dzieci

Zakończył się projekt Ustrzyckiego Stowarzyszenia Kultury pod nazwą „Dzieci tańca – festiwal dla roztańczonych, sfinansowany w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europą inwestująca w obszary wiejskie’’.

Były to działania promujące obszar LGD Zielone Bieszczady. W ramach projektu przeprowadzono warsztaty z tańca współczesnego i klasycznego, w których wzięły udział dzieci wraz z rodzicami z całego obszaru LGD Zielone Bieszczady. Warsztaty prowadzili Joanna Drozd i Kamil Frącek. Dla uczestników kupiono profesjonalne buty do tańca oraz piłki do utrzymywania równowagi.

Podsumowaniem projektu był festiwal taneczny zorganizowany 4 lipca w Ustrzyckim Domu Kultury. Zaprezentowały się dzieci biorące udział w warsztatach. Gościnnie wystąpił zespół Shake Dance, prowadzony przez Katarzynę Ożóg. Uczestnicy mogli również podziwiać profesjonalne występy taneczne w wykonaniu Natalii Koźbiał i Marty Wawrzonek ze Studia Baletowego Opery Krakowskiej.

Ze względu na epidemię koronawirusa w festiwalu mogły wziąć udział tylko osoby występujące na scenie. Relacja dostępna jest na profilu FB Ustrzyckiego Domu Kultury.

Projekt trwał od września 2019 do lipca 2020 roku. Wartość dofinansowania wyniosła 19.980 zł.

 

Roztańczone dzieci<br/>fot. Andrzej Górski
fot. Andrzej Górski
Roztańczone dzieci
Roztańczone dzieci
Roztańczone dzieci
autor: KD