Ustrzyki Dolne
wtorek, 25 lutego 2020

Spotkanie z Dagny Mikoś

Spotkanie z Dagny Mikoś

Swoją karierę zaczynała w zespole punkrockowym oraz w teatrze Formy PARRA, skończyła łódzką filmówkę, a obecnie jest jedną z gwiazd rzeszowskiej „Siemaszki” - Dagny Mikoś (z domu Cipora) była gościem ustrzyckiej biblioteki.

W Ustrzyckim Domu Kultury odbywa się obecnie Przegląd Teatrów Szkolnych czyli Ustrzycka Teatromania. Od kilku lat gościem honorowym oraz członkiem jury, jest pochodząca z Ustrzyk Dolnych aktorka Dagny Mikoś. Natomiast wczoraj aktorka spotkała się z fanami w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Spotkanie z artystką poprowadził Wojciech Domiszewski, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, a zorganizowane zostało w ramach cyklu „Rozmowy z …”. Tematem przewodnim wieczoru oczywiście był teatr, który jest obecnie głównym miejscem zatrudnienia Dagny Mikoś. Aktorka podkreślała, że - jak na razie - z nim wiąże swoją przyszłość.
Ale podczas spotkania było też miejsce na wspomnienia o początkach rodzenia się aktorskiej „iskry”. Okazuje się, że swoją karierę zaczynała grając w zespole punkrockowym „The Grudge Band”. Miło wspominała też swoje początki na scenie i występy z działającym przy UDK Teatrem Formy PARRA.

Rozmowa dotyczyła jednak głównie aktorstwa, bo Dagny zagrała blisko 15 ról filmowych lub epizodycznych. Opowiadała też o swojej współpracy z Krakowskim Teatrem VARIETE, oraz o nowym projekcie autorskim „Teatr Tutorial” (dla miłośników teatru i nie tylko) i o planach na przyszłość.
Aplauz publiczności wzbudził brawurowo wykonany przez nią utwór z repertuaru Edith Piaf „Milord”.

Pamiątką ze spotkania dla fanów, były autografy oraz plakaty - w tym trzy zapowiadające spektakl teatralny z rolami Dagny Mikoś, sama aktorka dostała natomiast na pamiątkę szklaną statuetkę.

Dagny Mikoś - śpiewająca aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

FOT. FB PiMBP - więcej zdjęć na FB PiMBP

Spotkanie z Dagny Mikoś
Spotkanie z Dagny Mikoś
Spotkanie z Dagny Mikoś
Spotkanie z Dagny Mikoś
Spotkanie z Dagny Mikoś
Spotkanie z Dagny Mikoś
Spotkanie z Dagny Mikoś
autor: oprac. paba
źródło: FB/PiMBP UD