Ustrzyki Dolne
sobota, 23 czerwca 2018

Spotkanie z Ewą Giurkowicz

Spotkanie z Ewą Giurkowicz

- Z wielkim sentymentem wracam do rodzinnej miejscowości - mówiła pochodząca z Ustrzyk Dolnych pisarka Ewa Giurkowicz. Spotkanie autorskie, promujące jej ostatnią książkę „Zamieńmy się” odbyło się w ustrzyckiej bibliotece.

Ewa Giurkowicz (ps. literacki Gyurkovich), pochodząca z Ustrzyk Dolnych, dziennikarka, psycholożka biznesu, trenerka terapii ruchem i śmiechem, pisarka, autorka książki „Niebieskie puzzle” i „Zamieńmy się”, przyjechała do rodzinnego miasta 15 czerwca, aby promować tę ostatnią. Książka ukazała się na początku czerwca.
Autorka z wielkim sentymentem przyjechała do rodzinnej miejscowości. Mieszka w Irlandii, tam też pracuje. Kiedy miała 6 lat napisała pierwszą książkę, która się niestety zagubiła. Ale w gimnazjum pisała z kolei love story i te akurat się zachowały.

Podczas spotkania autorskiego opowiadała o wątkach swojej najnowszej książki, z pogranicza komedii i fantastyki, ale też z elementami powieści psychologicznej i obyczajowej. Oczywiście nie ujawniała szczegółów i zakończenia. Nawiązała do swojej pierwszej książki „Niebieskie puzzle”, napisanej w formie pamiętnika, wielopłaszczyznowej, z naciskiem na temat matki samotnie wychowującej dziecko.

Ewa Giurkowicz ma już prawie napisaną kolejną książkę, a następna „się pisze.” I jedno wiemy, te książki będą kończyły się optymistycznie.

Ewa Giurkowicz obiecała, że ich promocja odbędzie się także w naszej Bibliotece.
Dziękujemy i trzymamy za słowo!

FOT. PiMBP

 

autor: PiMBP Ustrzyki Dolne