Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 30 września 2019

Stwórzmy razem SŁUCHOWISKO!

Stwórzmy razem SŁUCHOWISKO!

W Ustrzyckim Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie projektu polegającego na stworzeniu słuchowiska radiowego przez dzieci i młodzież z trzech bieszczadzkich szkół. Oprócz uczestników projektu spotkanie uświetniły takie osobowości jak aktor Dariusz Niebudek oraz dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.

We wrześniu trzy bieszczadzkie szkoły z: Lutowisk, Cisnej oraz ustrzyckie Liceum Ogólnokształcące, miało okazję wziąć udział w warsztatach słuchowisk radiowych pod okiem wykwalifikowanych mentorów. Polegały one na stworzeniu słuchowiska teatru radiowego. Począwszy od stworzenia scenariusza, po pracę reżysera oraz aktorów, aż do nagrania prawdziwego słuchowiska. Dzieci i młodzież uczestnicząca w warsztatach uczyła się korzystania ze sprzętu studyjnego, pracy aktorów – emisja głosu, praca z mikrofonem. Poznały jakie jest znaczenie tła muzycznego. Uczyły się o roli reżysera oraz realizatora dźwięku.

Na uroczystym zakończeniu projektu gościem specjalnym był Dariusz Niebudek, znany aktor. Całą uroczystość uświetniła wideokonferencja z dyrektorem Teatru Polskiego Radia Januszem Kukułą, który podczas rozmowy z uczestnikami projektu wyjaśnił pracę Teatru Polskiego Radia, przybliżył jego historię, a przede wszystkim z wielkim zaangażowaniem odpowiadał na pytania dzieci i młodzieży biorących udział projekcie.

Na zakończenie odsłuchano wszystkie trzy nowe słuchowiska, a każdy z 50 uczestników projektu dostanie na pamiątkę ich nagrania.

Projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”. Projekt polegał na stworzeniu scenariuszy i nagraniu trzech słuchowisk. Nagrania były realizowane przez Fundację Teatr Wyobraźni, która zajmuję się promocją słuchowisk radiowych, a także buduje Muzeum Teatru Polskiego Radia w Baranowie Sandomierskim (www.teatrwyobrazni.pl).

fot. Michał Jakóbczyk

 

Stwórzmy razem SŁUCHOWISKO!
Stwórzmy razem SŁUCHOWISKO!
Stwórzmy razem SŁUCHOWISKO!
Stwórzmy razem SŁUCHOWISKO!
Stwórzmy razem SŁUCHOWISKO!
Stwórzmy razem SŁUCHOWISKO!
autor: PK