Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 22 lipca 2019

Tajemnice turnickich lasów

Tajemnice turnickich lasów<br/>fot. Adam Ławnik - WWF POlska
fot. Adam Ławnik - WWF POlska

Jakie tajemnice kryją w sobie lasy turnickie? Jeśli nie wiecie, to zapraszamy serdecznie na wystawę, którą przygotowało WWF Polska wraz wytwórnią piwa Ursa Maior. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 lipca w browarze w Uhercach Mineralnych.

- „Tajemnice turnickich lasów” to spotkanie z wyjątkowym przyrodniczo-kulturowym dziedzictwem Pogórza Przemyskiego i Gór Słonnych. Skrywają one w sobie niezwykły potencjał turystyczno-krajoznawczy - czas, na własne oczy, przekonać się, jak wielki. Ten region Polski stał się dla pokoleń Polek i Polaków symbolem dzikości i niezależnej turystyki, czemu ani trochę się nie dziwimy – zaprasza na wernisaż wystawy Wojciech Mróz, specjalista ds. ochrony przyrody w Karpatach z WWF Polska. - Bieszczady stały się dla pokoleń Polek i Polaków symbolem dzikości i niezależnej turystyki. Uważamy, że w Pogórzu Przemyskim drzemie podobny potencjał.

Wystawie będą towarzyszyć również inne atrakcje - m.in. spotkanie z wybitnym znawcą tego regionu oraz pisarzem Stanisławem Krycińskim, koncert Orkiestra Świętego Mikołaja i pyszny karpacki poczęstunek.

Program:
17:00 Powitanie gości
17:10 Tajemnice doliny Wiaru – opowieść Stanisława Krycińskiego
17:40 Otwarcie i zwiedzanie wystawy, poczęstunek
18:00 Orkiestra św. Mikołaja – koncert
Adres: Uherce Mineralne 122A, 38-623 Uherce Mineralne
Obowiązują stroje nieformalne.

 

Tajemnice turnickich lasów<br/>fot. WWF Polska
fot. WWF Polska
autor: oprac. paba