Ustrzyki Dolne
czwartek, 22 października 2020

Telewizja Obiektyw wyróżniona przez jury XVIII edycji Festiwalu Filmów Optymistycznych PIKE HAPPY END

Telewizja Obiektyw wyróżniona przez jury XVIII edycji Festiwalu Filmów Optymistycznych PIKE HAPPY END<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Telewizja Obiektyw została wyróżniona przez jury XVIII edycji Festiwalu Filmów Optymistycznych PIKE HAPPY END, który 16 października odbył się w Rzeszowie. Doceniony obraz to dokument „Wykuci w ogniu”, pokazujący zanikający zawód jakim jest kowalstwo artystyczne.

Festiwal Filmów Optymistycznych PIKE HAPPY END organizowany jest od 18 lat. Prezentowane są na nim filmy fabularne oraz dokumentalne. Co je łączy? Muszą być optymistyczne.

Złote Ryby na XVIII Festiwalu Happy End to już kolejna nagroda dla filmu „Wykuci w ogniu”. Początkiem października br. w Konkursie Programów Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy” film otrzymał główną nagrodę – Kryształowy Ekran w kategorii „Zwyczajni niezwyczajni”.

Reżyserem i producentem filmu jest Bogdan Miszczak, zdjęcia Damian Zając, współpraca Mateusz Krawczyk, montaż Krzysztof Żurad. Głównym sponsorem festiwalu jest Polska Izba Komunikacji Elektronicznej w Warszawie.

Złota Rybę w kategorii „Najlepszy profesjonalny film dokumentalny” oraz GRAND PRIX zdobył film w reżyserii Renaty Kijowskiej "Na górze tyrryry” .

Ze względów bezpieczeństwa jury oglądało i oceniało filmy online.

 

Telewizja Obiektyw wyróżniona przez jury XVIII edycji Festiwalu Filmów Optymistycznych PIKE HAPPY END
autor: mat. pras.