Ustrzyki Dolne
piątek, 30 listopada 2018

Twarze Polaków

Twarze Polaków<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Mały, duży, chudy, gruby, smutny, radosny, zmęczony, zrelaksowany... Jakie są twarze Polaków w 2018 roku? To jacy jesteśmy interesuje fotografa Wojciecha Grzędzińskiego, który realizuje projekt „Twarze Polaków - portret społeczeństwa”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie wybitnego fotoreportera, laureata kilkudziesięciu konkursów fotograficznych (w tym World Press Photo), Wojciecha Grzędzińskiego pt. „Twarze Polaków - portret społeczeństwa”.

Jak pisze o projekcie m autor - „Twarze Polaków - portret społeczeństwa” to projekt fotograficzny Wojciecha Grzędzińskiego mający na celu pokazanie nas, Polaków, w 2018 roku.

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału. Bez względu na wiek, wygląd, poglądy, wiarę. Zapraszam każdego kto tylko chciałby stanąć na kilka minut przed obiektywem.

W różnych miejscach w Polsce, z północy na południe i ze wschodu na zachód, planuję wykonać ponad tysiąc portretów. Kolekcja zdjęć ukazujących różnorodność osób, indywidualność bohaterów, zestawiona w całość przedstawi obraz polskiego społeczeństwa. Portrety wykonywać będę podczas plenerowych wydarzeń kulturalnych, w miejscach zrzeszających poszczególne grupy społeczne czy podczas zwykłych dni w zwykłych miejscach, gdzie do przenośnego studia zapraszać będę chętnych do pozowania. Każdy uczestnik sesji otrzyma mailem wybrane zdjęcie oraz dzień po sesji odbitkę fotografii Fuji Instax."

Projekt realizowany jest w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest FujiFilm Polska.

Projekt „Twarze Polaków - portret społeczeństwa”, będzie realizowany już w najbliższą niedzielę 2 grudnia w remizie strażackiej w Wetlinie. Rozpoczęcie o godz. 10.

 

autor: oprac.paba
źródło: UG Cisna