Ustrzyki Dolne
piątek, 22 maja 2020

UDK. Wróciły indywidualne zajęcia

UDK. Wróciły indywidualne zajęcia

Do Ustrzyckiego Domu Kultury wróciły artystyczne zajęcia indywidualne z muzyki. - Bardzo się cieszymy, bo przez te kilka tygodni stęskniliśmy się za naszą młodzieżą – mówi Wojciech Szott, dyrektor UDK.

18 maja rząd wprowadził trzeci etap luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19. W ramach 3 etapu rozmrażania gospodarki rząd umożliwił organizowanie prób, ćwiczeń oraz prowadzenie indywidualnych zajęć artystycznych i muzycznych – oczywiście w obowiązującym reżimie sanitarnym.

- Bardzo się cieszymy, że nasza młodzież znów może korzystać z zajęć, jakie proponuje Ustrzycki Dom Kultury. Bez nich nasza placówka była wyjątkowo pusta – mówi dyrektor Szott. - Co prawda na razie ruszyliśmy tylko z lekcjami muzyki, ale mamy nadzieję, że już niebawem spotkamy się na zajęciach tanecznych i plastycznych.

Na razie w UDK prowadzone są zajęcia z gry na pianinie i gitarze. Uczniowie oraz nauczyciele muszą w ich trakcie przestrzegać zasad bezpieczeństwa – czyli dezynfekować ręce i nosić maseczki. - W wejściu do domu kultury położyliśmy specjalną matę dezynfekcyjną, a młodzież może korzystać też z płynów do dezynfekcji – wyjaśnia dyrektor UDK.

Z zajęć prowadzonych w Ustrzyckim Domu Kultury korzystali też seniorzy, jednak w czasie pandemii są oni najbardziej zagrożoną grupą wiekową. - Bardzo nam ich brakuje, lubimy współpracować z seniorami, którzy zawsze mają ciekawe pomysły na ożywienie zajęć. Niestety wygląda na to, że jeszcze długo będziemy musieli czekać na ich powrót, ale mam nadzieję, że na zajęciach zjawią się w pełnym składzie – kończy dyrektor.

W kolejnym etapie otwarcia gospodarki, który nastąpi najprawdopodobniej w czerwcu, rząd chce, aby mogły zostać otwarte m.in. parki rozrywki, parki tematyczne oraz kina i teatry – wszystko w nowym reżimie sanitarnym.

FOT. ANDRZEJ GÓRSKI

 

UDK. Wróciły indywidualne zajęcia
UDK. Wróciły indywidualne zajęcia
UDK. Wróciły indywidualne zajęcia
UDK. Wróciły indywidualne zajęcia
UDK. Wróciły indywidualne zajęcia
autor: paba