Ustrzyki Dolne
piątek, 6 grudnia 2019

„WATAHA” - dziś 1 odcinek 3. serii – zobacz zwiastun!

„WATAHA” - dziś 1 odcinek 3. serii – zobacz zwiastun!<br/>fot. scrn HBO GO
fot. scrn HBO GO

„Wataha” wraca z 3. sezonem i jak przekonują krytycy, jest to najlepsza seria tego kręconego w Bieszczadach serialu, opowiadającego o pracy w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Na ekranie ponownie zobaczymy ponownie Wiktora Rebrowa, Igę Dobosz i Agę Małek. Pojawią się też nowe twarze m.in. Kuczer, w którego wcielił się Borys Szyc czy szefowa mafii, Barkova, grana przez Evgeniyę Akhremenko.

Serial HBO Polska opowiada o pracy i życiu funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Patrolowanie i ochrona wschodnich krańców terytorium Polski, to niezwykle niebezpieczne zadanie. Serial opowiada o tym jak wygląda walka z przemytem ludzi, narkotyków i broni. Pokazuje też z jakimi wyborami muszą się mierzyć pełniący służbę pogranicznicy, a życie na pograniczu przyciąga różne osobowości. Mają odmienne motywacje, cele, a także wyznają inne wartości. Wydarzenia w Bieszczadach to prawdziwy test dla ich charakterów.
Serial był kręcony w Bieszczadach, a statystami w filmie są w większości mieszkańcy tych rejonów.

 

Już dziś w HBO GO i HBO możemy zobaczyć 1 odcinek 3. sezonu „Watahy”. Jak przekonują krytycy filmowi jest co najmniej kilka powodów aby obejrzeć kolejny sezon „Watahy”.
Krytycy zwracają uwagę na świetną muzykę, która buduje napięcie. Już czołówka serialu zapowiada świetne widowisko. Jak pisze Joanna Tracewicz z serwisu rozrywka.blog, „muzyka Łukasza Targosza oraz utwory bieszczadzkiego zespołu Tołhaje wykorzystane w produkcji świetnie budują atmosferę „Watahy”. Jest nieco mrocznie, tajemniczo, ale i onirycznie. To ścieżka dźwiękowa świetnie współgrająca z nieoczywistą intrygą pełną zwrotów akcji oraz marzeniami sennymi głównego bohatera, Wiktora Rebrowa.”
Jeśli jesteście fanami muzyki z serialu, to już możecie kupić płytę zawierającą głównie utwory z 2. i 3. sezonu serialu. Na płycie znajdziecie utwory m.in. zespołu Tołhaje i Łukasza Targosza. Muzyki możecie posłuchać np. na Spotify.

Kolejnym plusem serialu jest intryga oraz bohaterzy z mistrzowskimi rolami Leszka Lichoty, Aleksandry Popławskiej, Dagmary Bąk czy Andrzeja Zielińskiego. Dodatkowo w tym sezonie do zespołu dołączyli Borys Szyc i Evgeniya Akhremenko.

Scenarzyści pod dowództwem Piotra Szymanka i reżyserki - Kasia Adamik i Olga Chajdas - spisali się znakomicie. „Sekret goni sekret, ale wszystko jest przemyślane i widz z wielkimi emocjami śledzi te siatkę powiązań. W nowym sezonie Wiktor Rebrow i Iga Dobosz wpadną na ślad nowej tajemnicy i nowych przestępstw. To będzie jazda bez trzymanki i nigdy nie można być pewnym kto jest kim i kto z kim tak naprawdę trzyma. Świetna robota!”.

Oczywiście kolejnym niepodważalnym plusem tej produkcji są wspaniałe bieszczadzkie krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Baza turystyczna, co podkreślają zarówno Leszek Lichota, jaki i Kasia Adamik, rozwija się, ale wciąż czuć magię. Bieszczady wciąż są dzikie, nieokiełznane i piękne.

Premiera 3. sezonie „Watahy” już dziś, 6 grudnia 2019 roku, na HBO GO. 1. odcinek serialu obejrzycie też w telewizji HBO o 20:10.

W obsadzie trzeciego sezonu znaleźli się m.in.: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik i Piotr Żurawski. W nowe role wcielą się Borys Szyc, Evgeniya Akhremenko i Olga Bołądź.

 

autor: oprac. paba
źródło: polsat/ spidersweb.pl


powiązane artykuły: