Ustrzyki Dolne
wtorek, 11 sierpnia 2020

„Wędrówki z Janem Pawłem II” – weź udział w konkursie POT

„Wędrówki z Janem Pawłem II” – weź udział w konkursie POT<br/>fot. POT
fot. POT

Polska Organizacja Turystyczna z okazji 100. rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II zaprasza do udziału w konkursie fotograficzno-turystycznym „Wędrówki z Janem Pawłem II”. Jego celem jest zachęcenie internautów do odwiedzenia miejsc związanych z turystycznymi wędrówkami papieża Polaka. Konkurs potrwa do końca miesiąca, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

- Jan Paweł II wykazywał niezwykłe zamiłowanie do przyrody, którą podziwiał podczas swoich pielgrzymek po całym świecie w trakcie pontyfikatu - przypomina Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. - Karol Wojtyła był przewodnikiem dusz i wielkim autorytetem młodzieży, z którą często zwiedzał ojczyznę podczas górskich wędrówek, spływów kajakami, wycieczek krajoznawczych. Zachęcam wszystkich do podróżowania po kraju śladami papieża Polaka.

Polska Organizacja Turystyczna chce zachęcić Polaków do podróżowania po miejscach związanych z papieżem Polakiem. Jest to forma uczczenia 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, a przy okazji też okazja do poznawania Polski. W Polsce jest mnóstwo miejsc związanych z Janem Pawłem II i w prawie każdym zakątku kraju można znaleźć szlak papieski – pieszy lub kajakowy.

W naszym województwie taki szlak został wytyczony przez Lokalną Organizację Turystyczną „Beskid Niski” w Krośnie. Przebiega on przez południowe tereny powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego i sanockiego, od Magury Wątkowskiej do Komańczy. Trasa ma ok. 100 km i oznakowana jest za pomocą tabliczek wskazujących kierunek oraz miejscowości na trasie dawnych wędrówek ks. Karola Wojtyły.

- Zachęcam wszystkich do udziału w konkursie fotograficznym „Wędrówki z Janem Pawłem II”. Wystarczy odwiedzić miejsce związane z Janem Pawłem II i zrobić sobie tam zdjęcie. Następnie należy je wysłać do POT przez stronę internetową jp2.polska.travel. Najciekawsze fotografie zostaną nagrodzone i staną się też częścią strony konkursowej poświęconej papieżowi Polakowi ― dodaje Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na stronie internetowej jp2.polska.travel można znaleźć rekomendowane przez POT miejsca związane z Janem Pawłem II – są to szlaki turystyczne, miasta oraz konkretne obiekty związane z papieżem Janem Pawłem II. Do konkursu można zgłosić także zdjęcie przedstawiające miejsce spoza listy przygotowanej przez POT.

Do wygrania w konkursie są atrakcyjne nagrody. Co tydzień będą przyznawane 3 zestawy gadżetów oraz voucher na dwudniowy nocleg w hotelu dla dwóch osób. Po zakończeniu konkursu zostaną także przyznane nagrody główne: rower trekkingowy MERIDA FREEWAY 9200 MAN 2020, kamera GoPro 8 Hero wraz z akcesoriami oraz voucher na dwudniowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu Hotel Renaissance Warsaw Airport.

Fundatorem części nagród jest Polski Holding Hotelowy, a partnerem konkursu jest Biuro Programu Niepodległa, które przekazało atrakcyjne gadżety dla laureatów.

 

autor: oprac. paba
źródło: POT