Ustrzyki Dolne
czwartek, 7 marca 2019

Wokalny sukces Małgosi Michno z Polany

Wokalny sukces Małgosi Michno z Polany

Małgorzata Michno, uczennica V klasy Szkoły Podstawowej w Polanie, uczestniczyła w I Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Wokalnej w Starym Samborze na Ukrainie. Jury doceniło występ polańskiej wokalistki i nagrodziło ją wyróżnieniem.

Małgosia dostała zaproszenie do wzięcia udziału w tym Festiwalu od Jarosława Miszczaka, kierownika i wokalisty zespołu „Na Drabinie” z Ukrainy. Pan Jarosław natomiast zasiadał w jury Konkursu Piosenki Religijnej, który organizowany jest corocznie przy Parafii w Czarnej. To na tym konkursie usłyszał pierwszy raz śpiew Małgosi, zachwycił się i zaprosił ją do Starego Sambora.

Nasza młoda wokalistka wystąpiła z przygotowaną piosenką i swoim podkładem muzycznym.  Na scenie zapowiedziano Małgosię jako gościa specjalnego i wysoko oceniono jej występ, przyznając wyróżnienie; wręczono statuetkę Festiwalu i dyplom.

Konkurencja na Festiwalu była bardzo duża. Nasza reprezentantka stanęła w szranki z bardzo dobrze przygotowanymi wokalnie młodymi wykonawcami, a większość to byli to doświadczeni uczniowie szkół muzycznych.

Występy oceniało 10-osobowe jury, składające się z profesjonalistów w dziedzinie muzyki; min. Roman Bereza - dyrektor Lwowskiego Centrum Twórczości Narodowej, Petro Radejko - solista Lwowskiej Opery i Baletu a także wspomniany już Jarosław Miszczak.

Organizatorem tego wydarzenia była Muzyczna Szkoła w Starym Samborze oraz Rada Miejska i Rada Rejonowa w tymże mieście.

Małgosi gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji, jaką jest śpiew oraz możliwości kształcenia się w tym zakresie.

fot. Hanna Myślińska

Wokalny sukces Małgosi Michno z Polany
autor: HM