Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 24 czerwca 2019

Z Bieszczad i Roztocza spotkajmy się w pół drogi – koncert pamięci Rafała Potockiego

Z Bieszczad i Roztocza spotkajmy się w pół drogi – koncert pamięci Rafała Potockiego<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

- Wcześniej to On przyjeżdżał do nas, teraz my przyjedziemy do niego - tak o wydarzeniu „Spotkajmy się w pół drogi – koncert pamięci Rafała Potockiego” mówią pomysłodawcy i organizatorzy przedsięwzięcia - przedstawiciele Stowarzyszenia Folkowisko, Fundacji Artystycznej „Rozsypaniec” i Fundacji Q.

29 czerwca w Rzeszowie w Fosie przy Zamku Lubomirskich zaplanowano koncerty: Kuby Blokesza, Sviatyja, zespołu Żmije i Joryja Kłoca, turniej Mölkky, kiermasz rękodzieła, rejestrację potencjalnych dawców szpiku, animacje dla dzieci. Powstanie też deskal z wizerunkiem Rafała.

Wydarzenie ma upamiętnić Rafała Potockiego, zmarłego w ubiegłym roku, w wieku 47 lat, wieloletniego dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów. Rafał interesował się kulturą, ekologią, literaturą, uwielbiał podróże i… festiwale. Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką „Rozsypaniec” i Festiwal Kultury Pogranicza „Folkowisko” na Roztoczu - były mu szczególnie bliskie, pomagał w organizacji, brał w nich udział i relacjonował na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Ich pomysłodawcy postanowili odwdzięczyć się Rafałowi organizując całodzienny cykl imprez w Rzeszowie.

- Chcemy spotkać się w pół drogi z Bieszczad i Roztocza w mieście, w którym Rafał mieszkał i pracował. Jego osoba nas połączyła - mówią Marta Gryczon z Fundacji Rozsypaniec i Marcin Piotrowski ze Stowarzyszenia Folkowisko.
W to przedsięwzięcie angażuje się także Fundacja Q z Tarnobrzega. - Na naszych terenach, dawnej Puszczy Sandomierskiej, Rafał szukał inspiracji do swoich programów ekologicznych - podkreśla Marcin Kurnik z Fundacji Q.

- Wydarzenie, które organizujemy to pamięć o Rafale, pokazanie tego co lubił oraz nasze regiony, do których przyjeżdżał – mówią organizatorzy wydarzenia. Rafał promował w swoich audycjach (m.in. Ulica Kulturalna, Oko na Eko, Radio Biwak) artystów festiwalowych, kulturę lokalną, tradycję regionów. I to wszystko będzie można zobaczyć 29 czerwca 2019 w Fosie przy Zamku Lubomirskich w Rzeszowie podczas wydarzenia „Spotkajmy się w pół drogi – koncert pamięci Rafała Potockiego”. Początek o 12:00.

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Miasta Rzeszów.

Organizację przedsięwzięcia wspiera Polskie Radio Rzeszów, patronują medialnie także TVP3 Rzeszów, PROT, Nowiny24, Kurier Rzeszowski. Patronem jest Hotel Grand, Hotel Bristol, Restauracja Patio i Folk.

Zapraszamy też na ulubione festiwale Rafała Potockiego:
Festiwal Kultury Pogranicza „Folkowisko” 11-14 lipca 2019, Gorajec
Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką „Rozsypaniec” 8-11 sierpnia 2019, Cisna Dołżyca Łopienka

 

autor: mat. prasowe