Ustrzyki Dolne
wtorek, 14 stycznia 2020

Zobacz owady z Wolińskiego Parku Narodowego

Zobacz owady z Wolińskiego Parku Narodowego<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

W Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach można obejrzeć wystawę fotograficzną pt. „Niezwykły świat owadów Wolińskiego Parku Narodowego” w obiektywie Mateusza Walczaka.

Wystawa składa się z 59 zdjęć prezentujących świat owadów występujących w Wolińskim Parku Narodowym. Autor przedstawił wybrane gatunki z rzędów błonkówek, ważek, pluskwiaków, muchówek, motyli oraz chrząszczy. Na fotografiach są przedstawione gatunki chronione, bardzo rzadkie i te spotykane na co dzień w lasach i na łąkach.

Autorem zdjęć jest Mateusz Walczak - absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie, od 1993 r. pracownik Wolińskiego Parku Narodowego, leśniczy Obwodu Ochronnego Wicko, członek Koła Łowieckiego „Tumak” PZŁ, pasjonat łowiectwa i wędkarstwa. Pasją autora jest odkrywanie tajemnic przyrody i fotografia przyrodnicza, ze szczególnym uwzględnieniem różnorodności niezwykłego świata owadów i grzybów. Zaprezentowane fotografie są wynikiem ostatnich 8 lat hobbystycznego fotografowania świata owadów występujących na obszarze leśnych i łąkowych ekosystemów Wolińskiego PN.

Wystawę oglądać można w godzinach otwarcia Ośrodka (poniedziałek - piątek, 7:30-15:30), do końca marca 2020 r. Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej - Lutowiska 2.

 

autor: oprac. paba
źródło: BdPN