Ustrzyki Dolne

Łazienka w stylu minimalistycznym

Nieustannie zachwyca Cię minimalizm i prostota? Jesteś zwolennikiem wnętrz nowoczesnych, inspirowanych modernizmem i sztuką łączącą perfekcyjnie funkcjonalność z unikalnym designem? W łazience urządzonej w stylu minimalistycznej unikamy nadmiaru, a dążymy do maksymalnego uproszczenia stylizacji oraz ograniczenia się tylko do najpotrzebniejszych rzeczy. Minimalizm cechuje się geometrycznymi formami, oszczędnością w barwach i niewielką ilością elementów. Przypomina czasami prostą układankę.

Szkło, beton, metal i drewno

Styl minimalistyczny pomimo swojej prostoty stwarza ogromne możliwości wyboru materiałów. Możemy potraktować go w kontekście bardziej eleganckiego wnętrza i zdecydować się na duże przeszklenia i wielkoformatowe lustra na ścianach. W ostatnich trendach pojawiają się duże płytki łazienkowe w kolorze surowego, szarego betonu, które w fantastyczny sposób podkreślają prostotę aranżacji. W minimalistycznej łazience dobrze sprawdzają się też metalowe konstrukcje, również w kolorze czarnym. Świetnie kontrastują z białymi powierzchniami. Całość możemy ocieplić drewnem, które jest niezawodnym nośnikiem przytulnego klimatu. Dzięki niemu roztacza się w pomieszczeniu bardzo przyjemny nastrój. W kolorze drewna może być np. podłoga lub też ściana w strefie kąpielowej.

Minimalizm w stonowanych kolorach

Styl minimalistyczny bardzo dobrze pasuje do łazienki, ponieważ dominują w nim jasne kolory, pojawiające się najczęściej właśnie w tym pomieszczeniu. Możemy zaaranżować wnętrze monochromatyczne, korzystając tylko z bieli. Trzeba jednak pamiętać, że taka łazienka będzie bardzo chłodna i sterylna i warto jest nieco przełamać jej krystaliczność dodatkami w mocniejszym kolorze, np. zieleni lub też o połyskującym, złotym wykończeniu. Alternatywą dla bieli jest szeroka paleta szarości. Dzięki wielu odcieniom tego koloru możemy eksperymentować z cieniowaniem na ścianie, podłodze i w całym wnętrzu.

W stylu minimalistycznym często stosuje się również podstawowy zestaw kontrastowych kolorów, czyli biel i czerń. Wnętrze na bazie szachownicy jest bardzo wyraziste i dynamiczne. Mamy wrażenie, że wciąż coś się w nim dzieje, ale zachowuje przy tym swoją prostotę.

Geometria we wnętrzach

Meble i ceramika powinny mieć bardzo proste kształty. W tym przypadku dobrze sprawdzają się bryły o kanciastych formach, fronty bez uchwytów, najlepiej o połyskującym wykończeniu, podtynkowa armatura, nablatowa umywalka w okrągłym lub kwadratowym kształcie oraz prysznic typu walk-in, czyli bez brodzika. Jeżeli decydujesz się na wannę, wybierz również prosty panel do obudowy lub wykonaj ją samodzielne z tych samym płytek, które znajdują się na ścianie. Dzięki temu wanna nie będzie dominować w łazience, a zostanie subtelnie ukryta. Kompakt WC zamieniamy na zestaw podtynkowy. Pralkę umieszczamy w zabudowie, podobnie kosz na bieliznę. W minimalistycznej łazience wszystko musi mieć swoje miejsce, zatem kosmetyki i środki czystości chowamy do szafek i szuflad, ewentualnie ozdobnych koszy i pudełek.

Łazienka w stylu minimalistycznym to wnętrze maksymalnie funkcjonalne. Jest też ponadczasowe i łatwo w nim wprowadzać zmiany. Wystarczy uzupełnić o dowolne dodatki, aby w kilka chwil zapanował w nim nieco cieplejszy klimat.