Ustrzyki Dolne

Najtańszy kredyt gotówkowy - gdzie go znaleźć?

 

Kredyt gotówkowy to jedno z najbardziej popularnych zobowiązań. Wszystko dlatego, że udzielany jest szybko, na prostych zasadach, a przede wszystkim na dowolny cel. Cieszy fakt, że Polaków stać na regulowanie tego rodzaju finansowego wsparcia bez generowania zadłużeń. Coraz mniej z nas ma utraconą płynność finansową, za to cieszymy się coraz lepszą zdolnością kredytową.

Jeśli i Ty jesteś zainteresowany zaciągnięciem kredytu gotówkowego (najlepsze oferty znajdziesz na https://direct.money.pl/ranking-kredytow-gotowkowych) , dowiedz się, co brać pod uwagę przy wyborze tego najlepszego i jak sprawnie porównać różne zobowiązania, by wybrać takie, które spełni indywidualne potrzeby.

 

Na co Polacy zwracają uwagę, wybierając kredyt gotówkowy?

Okazuje się, że Polacy popełniają duży błąd przy wyborze zobowiązań, jakim jest kredyt gotówkowy. Po pierwsze, najczęściej wybierają ofertę instytucji bankowej, z którą już współpracują. Nie jest to optymalne rozwiązanie, ponieważ przeważnie banki starają się o pozyskanie nowych klientów i to im proponują najatrakcyjniejsze warunki w ramach zachęty. Ci stali, lojalni klienci nie mogą cieszyć się aż tak elastycznymi, "szytymi na miarę" indywidualnych preferencji zobowiązaniami.

Kolejny minus, o którym należy wspomnieć, mówiąc o błędach robionych przez polskich kredytobiorców, to ten, który wykazywany jest w trakcie porównań różnych ofert. Polacy najczęściej uznają za najlepszy ten kredyt gotówkowy, którego oprocentowanie jest najniższe, comiesięczna rata możliwa do spłaty albo pasuje im okres trwania współpracy z bankiem. Te czynniki nie świadczą jednak o tym, który jest najtańszy kredyt gotówkowy. Pod uwagę należy wziąć również wskaźnik RRSO, który uwzględnia wszelkie koszty, także te dodatkowe (na przykład prowizje za udzielenie kredytu czy też konieczność nabycia ubezpieczenia).

Wiadomo na pewno, że najlepszy kredyt gotówkowy to ten, który jest najbardziej pod względem opłacalności i niskich kosztów, ale dla Polaków coraz częściej liczy się też wysoka jakość obsługi przez bank czy możliwość korzystania z bankowości mobilnej. Internetowe platformy to już dzisiaj standard, a tradycyjne oddziały instytucji bankowych odchodzą powoli do lamusa.

 

Kredyt gotówkowy - aktualne oferty

Nie da się ukryć, że dzisiaj warunki dyktują kredytobiorcy, a nie banki. Ponieważ na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, instytucje bankowe muszą spełniać indywidualne potrzeby, oczekiwania oraz odpowiadać na możliwości potencjalnych klientów. To dlatego kredyt gotówkowy jest dzisiaj tani, udzielany w długim okresie, a cała procedura jego zaciągania możliwa jest do realizacji przez internet, szybko i sprawnie. Nie zmieniły się jedynie zasady dotyczące konieczności weryfikacji zdolności kredytowej. Nowi kredytobiorcy muszą dostarczyć zaświadczenie o zarobkach, a bank wygeneruje raport BIK. Jeśli na kredytobiorcy ciążą zaległe opłaty z tytułu niespłacanych zobowiązań innego rodzaju, raczej ma małe szanse, by dostać kolejny kredyt gotówkowy.

 

Jak znaleźć tani kredyt gotówkowy?

Osoby, które chcą wziąć kredyt gotówkowy, najpierw powinny porównać co najmniej kilka ofert różnych instytucji bankowych, a dopiero potem zdecydować się na złożenie wniosku o zobowiązanie w konkretnej instytucji. Aby móc zrobić to szybko, sprawnie, a nawet bez konieczności wychodzenia z domu, warto skorzystać z narzędzia online, jakim jest ranking kredytów gotówkowych. To zestawienie, które uwzględnia najważniejsze parametry, jakie świadczą o opłacalności i atrakcyjności danego wsparcia finansowego. Pod uwagę warto brać na pewno zestawienia oprocentowań danych kredytów, wysokość comiesięcznych rat, okresu trwania umowy z danym bankiem czy wskaźnik RRSO. Dopiero na tej podstawie udaje się ocenić najtańszy kredyt gotówkowy.

Co ważne, ranking nigdy nie wskazuje konkretnych, ostatecznych ofert bankowych. To narzędzie jest jedynie zestawieniem szacowanych propozycji. Pamiętajmy, że nie ma dwóch takich samych zobowiązań kredytowych, a jasne warunki tego typu wsparcia bank określi dopiero po analizie zdolności kredytowej i poznaniu preferowanej przez kredytobiorcę wartości kredytu.

Aby móc sprawdzić obowiązujące oferty bankowe, należy weryfikować dane tylko z aktualnych rankingów. Pamiętajmy, że propozycje banków zmieniają się nawet kilka razy w miesiącu, a dane z poprzedniego miesiąca czy kwartału, są już z całą pewnością przestarzałe. Co więcej, dobry ranking jest wiarygodny i w pełni rzetelny. Warto korzystać z tych publikowanych na niezależnych portalach o tematyce finansowej. Te przedstawiane na oficjalnych stronach instytucji bankowych mogą sugerować atrakcyjność jedynie wybranych kredytów.