Ustrzyki Dolne
wtorek, 20 lutego 2018

31. BBL – W tym roku pierwsi Polacy!

Teofil Uszak<br/>fot. Zwycięzcy 31. Bieszczadzkiego Biegu Lotników

Tegoroczny 31. Bieszczadzki Bieg Lotników pobił wszelkie możliwe rekordy. – Była największą ilość zawodników od lat, mięliśmy śniegu w nadmiarze i w końcu w obu kategoriach męskiej i żeńskiej zwyciężyli Polacy! – cieszy się Komandor 31. BBL Marek Konopka.

31. Bieszczadzki Bieg Lotników odbył się w 17 i 18 lutego na trasach biegowych im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej Górnej. Bieg główny, który odbył się w niedzielę ukończyło 301 zawodników.

- Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że tegoroczna impreza była wyjątkowo udana – mówi Komandor Bieszczadzkiego Biegu Lotników Marek Konopka. – Wszyscy wyjechali od nas zadowoleni, bo i pogoda nam dopisała i nagrody były wyjątkowe. Dodatkowo w tym roku, pierwszy raz od wielu lat pierwsze miejsca w głównym biegu wybiegali Polacy - Bogusław Gracz i Urszula Łętocha. W ubiegłych latach pierwsze miejsca zajmowali zawodnicy z Ukrainy, ale tym razem daliśmy im radę.

Jak mówi Komandor Konopka ekipa, która przygotowała 31. BBL spisała się na medal. – Nie było żadnych pomyłek z liczeniem czasu, więc myślę, że mamy to już opanowane do perfekcji. Praktycznie przed podaniem oficjalnych wyników, każdy z zawodników wiedział jakie zajął miejsce. Liczę na to, że w przyszłym roku impreza jeszcze bardziej się rozkręci i na starcie zjawi się jeszcze większa ilość zawodników.

W tym roku zwycięzcy 31. BBL mogli liczyć na prawdę na wspaniałe nagrody. Za zdobycie I miejsca przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys. złotych oraz voucher do Hotelu Arłamów. – Dodatkowo, organizatorzy czyli Gmina Ustrzyki Dolne i Stowarzyszenie Bieszczadzki Bieg Lotników zadbały o wspaniałe medale i zaopatrzenie, jedzenia było dość, tak samo jak i dobrego humoru – dodaje Marek Konopka.

31. Bieszczadzki Bieg Lotników rozpoczął się w sobotę, startami najmłodszych zawodników. Wcześniej przedstawiciele władz samorządowych, organizatorzy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Ustjanowej Górnej, złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Lotników Szybowcowych w Ustjanowej.
W niedzielę, uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym pierwszego Komandora i pomysłodawcę Bieszczadzkiego Biegu Lotników Stanisława Nahajowskiego.