Ustrzyki Dolne
czwartek, 12 lipca 2018

Bieg Sokoła

Bieg Sokoła

X Bieg Sokoła w Sokołowie Małopolskim zakończył się sukcesem reprezentantów MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet bieg główny na 12 km wygrali nasi zawodnicy. Ignacy Domiszewski zwyciężył wśród mężczyzn, a jego mama Maria wśród kobiet.

Najdłuższy dystans 12 km przebiegał ulicami miasta oraz ścieżkami leśnymi w okolicach Sokołowa. Zmienność podłoża stanowiła dodatkowe utrudnienie i wyzwanie dla biegaczy. Ignacy na pokonanie 12 km potrzebował 00:42:09 i wyprzedził  drugiego na mecie Mariusza Turczyna z Majdanu Królewskiego o 1 min 29 s.  Jeszcze bardziej przekonywujące zwycięstwo odniosła Maria Domiszewska, która przybiegła do mety w czasie 00:50:23, o 1 min 45 s. szybciej od kolejnej zawodniczki.

Bardzo dobrze pobiegli także nasi lekkoatleci na krótszych dystansach. Bieg dla zawodników do 13 lat na 1,5 km wygrała Alicja Matiasik, a druga na mecie była Oliwia Tarsudis. Na tym samym dystansie wśród chłopców zwyciężył Paweł Kuc. Karol Jasiurski był piąty, a Sławomir Błyskal jedenasty.

W biegu na 5 km doskonale pobiegła Gabriela Jagielska zajmując drugie miejsce. Na siódmej pozycji uplasowała się Karolina Matiasik a oczko niżej Katarzyna Jasiurska.  Krzysztof Błyskal ukończył bieg na 5 km na piętnastej pozycji.