wtorek, 11 września 2018

BIESZCZADZKI KLUB NORDIC WALKING NA FESTIWALU BIEGOWYM W KRYNICY ZDRÓJ

Zawodnicy z Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking z 9. Tauron Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdrój, przywieźli „worek” medali. W tym roku w zawodach wzięło udział ok. 10 tys. zawodników.

W dniach 7-9 września rozegrano IX Tauron Festiwal Biegowy, w którym wzięło udział ok. 10 tys. zawodników. Wśród sportowców z całej Polski, nie mogło zabraknąć zawodników z Ustrzyk Dolnych, którzy wystartowali w konkurencjach Nordic Walking.

Jak poinformowali na swoim profilu Facebookowym zawodnicy z Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking, na pierwsze sukcesy nie trzeba było długo czekać. W sobotę o godzinie 8.30 wystartowały Mistrzostwa Polski w górskim Nordic Walking i tu zawodniczki z Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking okazały się niepokonane. Małgorzata Oleksyk zwyciężyła w kategorii open kobiet, a tuż za nią, na mecie pojawiła się Bożena Konczewska.

W niedziele do ustrzyckich zawodniczek dołączył tzw. TEAM KONIK i wspólnie wyruszyli na szczyt Jaworzyna Krynicka w Hill Nordic Walking. „Kto nie wierzy w moc tej góry niech zapyta Małgorzaty. Tak jak poprzednio nie obeszło się bez sukcesów” - cieszą się ustrzyccy zawodnicy. - Bożena Kończewska zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet, a III była Małgorzata Oleksyk.

Szczęśliwie, po dyskwalifikacji dwóch zawodników nie stosujących poprawnej techniki Nordic Walking, Jacek Konik zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn. „Jak widać poprawna technika popłaca, także zachęcamy wszystkich do jej doskonalenia na naszych piątkowych zajęciach” – zapraszają do wspólnych ćwiczeń sportowcy.

W kategoriach wiekowych zwyciężyła Zuzanna Konik (18-29 lat) oraz Katarzyna Konik (30-39 lat). Aleksandra Konik zajęła II miejsce. Na zawodach, nie zabrakło również najwierniejszego kibica Mikołaja, który za swój doping został nagrodzony gromkimi brawami. Wszystkich chcących sprawdzić swoją wytrzymałość i sile woli zapraszamy na następny Festiwal Biegowy już za rok. Powyższa relacja jest autorstwa Zuzanny Konik.