Ustrzyki Dolne
środa, 30 września 2020

Coś więcej niż bieg z przeszkodami

Coś więcej niż bieg z przeszkodami <br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Runmageddon to okazja do przekraczania własnych granic i zrobienia czegoś niezwykłego, innego niż na co dzień. Bieg odbędzie się w przedostatni weekend października w Lesku i dostępny jest w kilku formułach, by każdy wybrał coś na miarę swoich możliwości.

W dniach 24-25 października w Lesku odbędzie się kolejna odsłona imprezy sportowej organizowanej cyklicznie w różnych miastach Polski. Znana pod nazwą Runmageddon, przyciąga miłośników nie tylko biegania, ale – przede wszystkim – przygody. Jak przekonują organizatorzy, to szansa by sprawdzić zarówno swoją kondycję, jak i  siłę charakteru. By udowodnić sobie, że możemy więcej, niż nam się wydaje. Wychodząc z założenia, że im trudniej, tym lepiej, trasę biegu przecinają różnego rodzaju przeszkody, mogą to być m. in. druty kolczaste, równoważnie, ściany z opon, zasłony dymne, stawy, przez które należy się przeprawić, a nawet kontenery z lodem i wiele innych. Emocji więc nie zabraknie! A co, jeśli dany zawodnik nie potrafi pokonać danej przeszkody? Jak czytamy na oficjalnej stronie Runmageddon’u, można wtedy w zamian wykonać zadanie, które organizator ustalił jako zamiennik - najczęściej jest to 20 burpees (padnij-powstań) lub runda karna z obciążeniem. Najważniejsza jest dobra zabawa i współpraca na trasie. Ideą tego biegu jest bowiem nie tylko pokonanie własnych słabości czy ograniczeń, ale także poczucie wspólnoty, zgodnie z zasadą „pomagaj i pozwól sobie pomóc”.

W zależności od swoich możliwości, wybrać można następujące formuły biegu:
Rekrut – trasa 30 km, 30 przeszkód do pokonania (25.10)
Hardcore by Under Armour – trasa 21 km, 70 przeszkód (24.10)
Ultra – trasa 42 km, 140 przeszkód (24.10)

Wszystkie te trasy potrzebne są do zdobycia statuetki Weterana Runmageddonu!

Zapisy oraz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przygotowania do biegu, ubioru, płatności, zasad obowiązujących zawodników dostępne są TUTAJ . Startować można indywidualnie lub z grupą znajomych, wtedy skorzystać można ze zniżek. Gdyby sytuacja związana z epidemią nie pozwoliła na przeprowadzenie biegu, uczestnik otrzyma voucher do wykorzystania na dowolnym innym evencie w 2020 lub 2021 roku, zapewniają organizatorzy.

 

autor: AW