Ustrzyki Dolne
czwartek, 8 października 2020

Coś więcej niż bieg z przeszkodami!

Coś więcej niż bieg z przeszkodami!<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Runmageddon to impreza dla ludzi z charakterem, twardych, kochających bezgranicznie sport. Na taką imprezę Lesko czekało od wielu lat! – zapowiadają organizatorzy. Bieg odbędzie się w przedostatni weekend października. Poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą w organizacji imprezy.

W dniach 24-25 października w Lesku odbędzie się kolejna odsłona imprezy sportowej organizowanej cyklicznie w różnych miastach Polski. Znana pod nazwą Runmageddon, przyciąga miłośników nie tylko biegania, ale – przede wszystkim – przygody. Jak przekonują organizatorzy, to szansa by sprawdzić zarówno swoją kondycję, jak i siłę charakteru. By udowodnić sobie, że możemy więcej, niż nam się wydaje.

Wychodząc z założenia, że im trudniej, tym lepiej, trasę biegu przecinają różnego rodzaju przeszkody, mogą to być m. in. druty kolczaste, równoważnie, ściany z opon, zasłony dymne, stawy, przez które należy się przeprawić, a nawet kontenery z lodem i wiele innych. Emocji więc nie zabraknie! A co, jeśli dany zawodnik nie potrafi pokonać danej przeszkody? Jak czytamy na oficjalnej stronie Runmageddon’u, można wtedy w zamian wykonać zadanie, które organizator ustalił jako zamiennik - najczęściej jest to 20 burpees (padnij-powstań) lub runda karna z obciążeniem. Najważniejsza jest dobra zabawa i współpraca na trasie. Ideą tego biegu jest bowiem nie tylko pokonanie własnych słabości czy ograniczeń, ale także poczucie wspólnoty, zgodnie z zasadą „pomagaj i pozwól sobie pomóc”.

W zależności od swoich możliwości, wybrać można następujące formuły biegu:
Rekrut – trasa 30 km, 30 przeszkód do pokonania (25.10)
Hardcore by Under Armour – trasa 21 km, 70 przeszkód (24.10)
Ultra – trasa 42 km, 140 przeszkód (24.10)

Zapisy oraz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przygotowania do biegu, ubioru, płatności, zasad obowiązujących zawodników dostępne są TUTAJ. Startować można indywidualnie lub z grupą znajomych, wtedy skorzystać można ze zniżek. Gdyby sytuacja związana z epidemią nie pozwoliła na przeprowadzenie biegu, uczestnik otrzyma voucher do wykorzystania na dowolnym innym evencie w 2020 lub 2021 roku, zapewniają organizatorzy.

Trwają również zapisy do grona wolontariuszy, którzy chcą poznać świat Runmageddonu od podszewki i dołożyć coś od siebie. Jak mówią organizatorzy, „Współpracować z nami może każdy z Was! Jedyny warunek, to ukończone 16 lat (osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą brać udział w wolontariacie wyłącznie za pisemną zgodą rodziców/opiekunów prawnych). Wasza pomoc będzie potrzebna szczególnie w dniu zawodów, kiedy to będzie trzeba podtrzymać na duchu i nie tylko umęczonych zawodników zmierzających się z licznymi przeszkodami na trasie, a także w strefie startu i mety oraz w biurze zawodów.”

Jak pisze na swoim fanpage burmistrz miasta i gminy Adam Snarski – „ Chcemy pokazać wszystkim przybyłym, że Lesko to świetnie zorganizowane zespoły ludzkie, gotowe do współpracy i pomocy przy tak ważnym, na skale europejską, wydarzeniu”.

 

 

Coś więcej niż bieg z przeszkodami!<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy
autor: oprac. AW