piątek, 29 czerwca 2018

Efektowne zwycięstwo leskich piłkarek na zakończenie sezonu

Na pierwszym planie Iwona Orlińska<br/>fot. Zbigniew Paszkowski

Efektownie zakończyły swój debiutancki udział w piłkarskich rozgrywkach III ligi kobiet piłkarki Sanovii Lesko. Dziewczyny pokonały Olimpię Pysznica 5-2.

Tym razem bieszczadzkie piłkarki gościły trzecią drużynę ligowej tabeli Olimpie Pysznica. Po spokojnej pierwszej połowie zakończonej wynikiem 0-0, w drugiej odsłonie Sanovianki ruszyły do żywiołowych ataków.

Już w 3 trzeciej minucie Kasia Różycka otwiera wynik spotkania. Jest to jej pierwsze trafienie w lidze. Prowadzimy 1-0. Trzy minuty później jest już 2-0, po strzale Iwony Orlińskiej. Również Iwona zdobywa pierwszą bramkę w lidze. Na trzecią bramkę musieliśmy poczekać niespełna 7 minut. Niezdecydowanie bramkarki Olimpii wykorzystuje nasza najlepsza snajperka Małgosia Podkalicka. Gdy wydawało się, że zdobędziemy łatwo kolejne bramki, bowiem sytuacje były wyborne, przychodzi chwila rozluźnienia i w przeciągu kilku minut tracimy dwie bramki. Najpierw w 62 min. Weronika Jabłońska strzela na 3-1, a później w 65 min. Dominika Oszust. Wynik 3-2 i wydaje się, że zwycięstwo może być zagrożone.

Jednak na szczęście mamy w swoich szeregach Małgosię Podkalicką, która w 71 min. podwyższa wynik na 4-2. To tej szesnasta bramka w lidze. Zawodniczki Sanovii już wierzą, że tego meczu nie przegrają. W rzęsistym deszczu w 80 min. Karolina Cielemęcka ustala wynik spotkania na 5-2.

Brawa i podziękowania należą się wszystkim zawodniczkom, które pokazały charakter, wolę walki i wielką determinację.

To zwycięstwo zawodniczki dedykowały swojemu trenerowi Bartoszowi Adamskiemu, który w tym dniu obchodził swoje urodziny.

SANOVIA wystąpiła w składzie: Karolina Słapińska – Amelia Adamska, Maria Zapór, Wiktoria Sokołowska, Aleksandra Dymek – Patrycja Koncewicz (63 min. Monika Waleszczyńska), Karolina Karaczkowska, Iwona Orlińska, Katarzyna Różycka (65 min. Roksana Sowa) – Agata Hochół, Małgorzata Podkalicka (74 min. Karolina Cielemęcka).