sobota, 30 grudnia 2017

Ewelina ponownie za Justyną

Ewelina ponownie za Justyną<br/>fot. FB/Ewelina Marcisz

Dzisiaj, 30 grudnia w Szczyrbskim Plesie odbyła się druga część zawodów z cyklu Slavic Cup. Po wczorajszym drugim miejscu w biegu sprinterskim Eweliny Marcisz z dużymi nadziejami oczekiwaliśmy na rezultaty biegu na 10 km stylem klasycznym. I nie zawiedliśmy się. Ewelina powtórzyła sobotni sukces i ponownie stanęła na drugim miejscu podium.

W zawodach na Słowacji wystartowało ponad 40 zawodniczek z Polski, Słowacji, Węgier, Czech i Litwy. Rywalizację zarówno wczoraj jak i dzisiaj zdominowały reprezentantki Polski.  Bieg na 10 km wygrała Justyna Kowalczyk, która na mecie wyprzedziła reprezentantkę MKS Halicz o 31 s. Natomiast  Ewelina zyskała ponad 30 sekundową przewagę nad trzecią, Sylwią Jaśkowiec.

Nasze dwie pozostałe „haliczanki” zajęły: Andżelika Szyszka – 17 miejsce ze stratą 6:10.7 do zwyciężczyni, a Kamila Kiedrowska – 28 miejsce ze stratą 12:40.3.
Na uwagę zasługuje też świetna postawa siostry Eweliny, siedemnastoletniej Izabeli Marcisz, reprezentującej Klub SS Prządki Ski, która zajęła siódme miejsce.