piątek, 24 listopada 2017

Falstart Eweliny

Falstart Eweliny<br/>fot. FB/Ewelina Marcisz

Nieudanie rozpoczęła sezon w Pucharze Świata w biegach narciarskich Ewelina Marcisz, reprezentująca MKS Halicz Ustrzyki Dolne. W inauguracyjnym biegu sprinterskim zajęła odległą 69 pozycję, będąc najsłabszą z reprezentantek Polski.

W Ruce w Finlandii został zainaugurowany Puchar Świata w Biegach Narciarskich. 24 listopada na starcie biegu sprinterskiego stylem dowolnym stanęło 95 zawodniczek z całego świata. Wśród nich znalazły się trzy reprezentantki Polski.

Jak zwykle, najlepszą z nich okazała się Justyna Kowalczyk, zajmując 27 miejsce w kwalifikacjach i awansując do ćwierćfinału. Niestety nasze dwie pozostałe reprezentantki nie zmieściły się w pierwszej trzydziestce gwarantującej udział w dalszej rywalizacji. Urszula Łętocha zajęła 61 miejsce tracąc do zwyciężczyni 20,05 s. Reprezentantka MKS Halicz Ustrzyki Dolne zajęła 69 miejsce dobiegając do mety ze stratą 22,12 s. Słabym pocieszeniem jest fakt, że w tym biegu do fazy pucharowej nie zakwalifikowała się również Marit Bjoergen.

Miejmy nadzieję, że kolejne starty sympatycznej i ambitnej Eweliny będą znacznie lepsze, zwłaszcza że w perspektywie kilku miesięcy są igrzyska olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczanguo, o których Ewelina marzy.