Ustrzyki Dolne
środa, 10 lipca 2019

Górskie Mistrzostwa Europy Nordic Walking - Ustrzyki Dolne 2019

Górskie Mistrzostwa Europy Nordic Walking - Ustrzyki Dolne 2019<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Gmina Ustrzyki Dolne zaprasza do udziału w Górskich Mistrzostwach Europy Nordic Walking, które odbędą się w dniach 12-14 lipca 2019 r. na terenie naszego miasta. Jest to wydarzenie sportowe, ważne nie tylko dla bieszczadzkiej społeczności, ale również dla sportowców z całej Europy.

Górskie Mistrzostwa Europy Nordic Walking to możliwość nie tylko wzięcia udziału w zawodach sportowych, promowania zdrowej rywalizacji, ale także okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy zawodnikami. Zrzeszają zarówno polskich, jak i zagranicznych uczestników. Dają szansę spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a także świetną zabawę. Tego typu wydarzenia sportowe wpływają na zdrowy styl życia, poprawę naszej kondycji, samopoczucia i zdrowia. - Bardzo się cieszę, że Górskie Mistrzostwa Europy Nordic Walking spotkały się z takim zainteresowaniem i zdobywają coraz więcej sympatyków – mówi Bartosz Romowicz, Burmistrz Ustrzyk Dolnych – jest to świetna impreza promująca aktywność fizyczną w atmosferze zdrowej rywalizacji, a co ważne jest nam bardzo miło gościć zawodników z całej Europy. Wierzę, że przyniesie to wymierne skutki w rozwoju naszej gminy, jej turystyki i atrakcyjności.

Zawody rozpoczną się 13 lipca 2019 r., jednak już dzień wcześniej na ustrzyckim Rynku będzie można posłuchać występów lokalnych zespołów jak: Berdo, Bieszczadzki Dom, Gray Convention czy Duetu Gajda. Tego dnia o dobrą muzykę zadba również Dj Kris, który od godziny 22:00 poprowadzi dyskotekę pod gwiazdami.

Sobotę rozpocznie wspólna rozgrzewka o 11:30, następnie o 12:00 wystartują zawodnicy Drużynowych Górskich Mistrzostw Europy na dystansie 4x 5km. Dla osób, które nie czują się na siłach by wziąć udział w zawodach, został zorganizowany 1. Bieszczadzki Rajd Nordic Walking. Jest to wspólny marsz z instruktorami i trenerami z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, bez pomiaru czasu. Rajd wyruszy o godz. 12:00 z Rynku w Ustrzykach Dolnych. Tego dnia organizatorzy przygotowali również inne atrakcje, jak gry, konkursy oraz promocję Nordic Walking. Wieczorem na ustrzyckiej scenie wystąpią lokalni wokaliści, Lirepi oraz gwiazda wieczoru Szymon Chodyniecki. Dzień, tak samo jak
w piątek zakończy się dyskoteką pod gwiazdami.

W niedzielę 14 lipca rozgrzewka rozpocznie się już o 10:00. Pół godziny później wystartują zawodnicy Indywidulanych Górskich Mistrzostw Europy na dystansie 10 km, a o godzinie 11:00 zawodnicy Indywidualnych Górskich Mistrzostw Europy na dystansie 5km.

Nordic Walking zyskało popularność na całym świecie. Sekretem jest umiejętne odepchnięcie się specjalnymi kijami od podłoża, angażując górne partie mięśni, jednocześnie odciążając stawy skokowe, kolanowe, bioder i kręgosłupa. Poprawne chodzenie z kijami angażuje nawet do 90% mięśni całego ciała. Zaletą tej dyscypliny jest możliwość uprawiania jej bez względu na wiek, kondycję, miejsce czy porę roku.

autor: mat. pras.


powiązane artykuły: