środa, 24 maja 2017

Halicz ósmym klubem w Polsce

Halicz ósmym klubem w Polsce<br/>fot. Darek Kołtko

Rokrocznie Polski Związek Narciarski po zakończeniu sezonu publikuje ranking zawodników i klubów sportowych. Z perspektywy Bieszczadów interesuje nas klasyfikacja w konkurencji biegów narciarskich, w której z sukcesami rywalizują zawodniczki i zawodnicy MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

W sezonie 2016/2017 największe sukcesy odniosły biegaczki, startujące w kategorii Juniorki C, które zwyciężyły w klasyfikacji klubowej. Na sukces złożyły się: drugie miejsce Sabiny Lizis (50 pkt.), piąte Kingi Polityńskiej (30 pkt), szóste Luizy Motyki (28 pkt.). Cztery punkty dołożyła Renata Prędki, a po jednym: Joanna Socha, Julia Tkaczyk, Weronika Urban, Paulina Sidor, Sara Bernat i Katarzyna Harshe. W ubiegłym sezonie w tej kategorii MKS Halicz uplasował się na drugim miejscu.

W najbardziej prestiżowej klasyfikacji seniorek  MKS Halicz zajął drugie miejsce, wyprzedzony jedynie przez AZS AWF Katowice. Indywidualnie najwyżej, na czwartym miejscu sklasyfikowano Ewelinę Marcisz. Ósme miejsce zajęła Andżelika Szyszka, a czternaste Marcelina Marcisz. W kategorii seniorek punktowały również nasze Juniorki C – Luiza Motyka i Kinga Polityńska.

Wśród seniorów naszym punktującym jedynakiem jest Maciej Piergies, dzięki któremu Halicz został sklasyfikowany na 17 miejscu w Polsce. Podobnie sytuacja przedstawia się w Juniorkach A. Gdyby nie 42 punkty zdobyte przez Natalię Kwaśnik, MKS Halicz byłby nieklasyfikowany, a tak zajął w tej kategorii 9 miejsce. Lepiej w rankingu wypadli Juniorzy A. Punkty zdobyte przez Macieja Piergiesa (60), Patryka Brzeżawskiego (30) i Karola Fundanicza (6) zaowocowały szóstym miejscem w Polsce.

Posucha panuje wśród Juniorek B. Skromne dwa punkty zdobyte przez Zuzannę Konik i odległe siedemnaste miejsce w kraju MKS Halicz, co oznacza spadek o trzy pozycje w porównaniu do poprzedniego sezonu.

Maciej Buśko (20 punktów), Szymon Paszkiewicz i Kacper Fundanicz po 2 punkty zapracowali w Juniorach B na dziewiąte miejsce.  Podobną Lokatę wywalczyli juniorzy C.  Bruno Fudała, Michał Krynicki, Mateusz Duma, Tomasz Liniewski, Kajetan Kowalski, Eryk Świerad, Jan Wrona solidarnie zdobyli  po 1 punkcie.

W klasyfikacji generalnej klubów w konkurencji biegów narciarskich zwyciężył UKS Rawa Siedlce, a ustrzycki MKS Halicz zajął ósmą lokatę z dorobkiem 589 punktów, powtarzając tym samym  wynik z ubiegłego roku.