Ustrzyki Dolne
czwartek, 8 października 2020

Hyundai UltraMaraton Bieszczadzki – będą utrudnienia na szlakach

Hyundai UltraMaraton Bieszczadzki – będą utrudnienia na szlakach<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Już po raz ósmy, w drugi weekend października tysiące pozytywnie zakręconych biegaczy zjawi się w Cisnej na jesiennym biegowym święcie jakim jest Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki. Bieszczadzki Park Narodowy przypomina, że z tego powodu mogą wystąpić utrudnienia na niektórych szlakach.

Hyundai ultraMarton Bieszczadzki ściąga w Bieszczady zawodników z całej Polski a także spoza jej granic. Są to zarówno amatorzy krótszych dystansów (14km i 26km) jak i biegacze ultra (52km i 90km).

Trasy wszystkich tegorocznych biegów są podobne do ubiegłorocznych, ale organizatorzy zmodyfikowali je tak, aby jeszcze bardziej omijały asfalt. Ceną za to są odrobinę większe przewyższenia.

UMB 90 znowu przebiega przez Bieszczadzki Park Narodowy, co stanowi ogromny walor tej trasy. Pozostałe trasy przebiegają przez lasy Nadleśnictwa Cisna, które poza szlakami przygotowuje dla zawodników punkt regeneracyjny w Solince. Tegoroczne trasy przebiegają zatem przez Masyw Okrąglika, pasmo graniczne i masyw Hyrlatej, a na najdłuższej trasie także przez Smerek i Połoninę Wetlińską oraz wiele pięknych jesiennych widoków.

- VIII Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki to biegi dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z górami, dla wytrawnych górskich biegaczy, dla tych którzy szukają wyzwań innych niż bieganie lub zwyczajnie dla tych, którzy chcą nacieszyć oko pięknymi kolorami bieszczadzkiej jesieni – zachęca Mirosław Bieniecki, Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika.

Organizatorzy gwarantują, że pogoda na bieganie będzie na pewno wyśmienita – bo bieszczadzka. Zapraszamy!

Bieszczadzki Park Narodowy przypomina, że impreza realizowana będzie na szlakach turystycznych: Wetlina Stare Sioło – Przełęcz Orłowicza (szlak żółty) oraz Przełęcz Orłowicza – Smerek – Kalnica (szlak czerwony).

Zawodnicy w parach na szlakach będą przebywać w godzinach 7:00-16:00. Turyści, którzy w dniu tym wybiorą się na wymienione odcinki szlaków, proszeni są o zachowanie ostrożności oraz wyrozumiałość.

Partnerem VIII Hyundai ultraMaratonu Bieszczadzkiego jest Województwo Podkarpackie.

Więcej informacji TUTAJ

 

autor: oprac. paba