piątek, 3 marca 2017

Ignacy Domiszewski pierwszy w Niedzicy!

Ignacy Domiszewski pierwszy w Niedzicy!<br/>fot. Justyna Bołoz, Rafał Maćkowski, www.fundacjanaratunek.pl

Ponad 700 zawodników wzięło udział w pierwszej edycji Zimowego Janosika w Niedzicy (woj. małopolskie). Ignacy Domiszewski z MKS Halicz zajął I miejsce w biegu na 10 km.

Zimowy Janosik odbył się 26 lutego. Zawodnicy mieli do pokonania trzy dystanse o wdzięcznych nazwach: Bedzies Kwicoł - 45 km, Zawiany Pyzdra - 20 km i Kierpce Maryny - 10 km i to właśnie w tym ostatnim biegu, sukces odniósł Ignacy Domiszewski z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, który zajął pierwsze miejsce.

W biegu na dystansie 10 km wzięło udział 75 zawodników. Start miał miejsce spod zamku w Niedzicy, a metę - po zbiegnięciu do niej schodami - zlokalizowano na dole miejscowej Elektrowni Wodnej.

- Trasa była dość wymagająca, bo był śnieg i lód. Na szczęście udało się pokonać ją bezpiecznie, bez upadku i kontuzji. Od początku do końca byłem na pierwszym miejscu i utrzymałem je do mety - powiedział Ignacy Domiszewski, który pokonał 10-kilometrowy dystans w czasie 38:33.