piątek, 13 października 2017

Ignacy w złotej sztafecie maratońskiej

Ignacy w złotej sztafecie maratońskiej<br/>fot. Archiwum rodziny Domiszewskich

W 5. PKO Maratonie Rzeszowskim Ignacy Domiszewski z MKS Halicz Ustrzyki Dolne dołączył do sztafety CWKS Resovia Rzeszów. Razem z innymi zawodnikami zdobył I miejsce!

W 5. PKO Maratonie Rzeszowskim, który odbył się 8 października, uczestniczyło prawie 450 biegaczy. W biegu głównym zwyciężył Przemysław Dąbrowski z czasem 2:24:10, a wśród pań triumfowała Paulina Grzegórzek, która pokonała dystans królewski z czasem 2:54:21.

Natomiast w sztafecie maratońskiej CWKS Resovia Rzeszów pobiegł Ignacy Domiszewski, na co dzień reprezentant MKS Halicz w Ustrzykach Dolnych. Biegacze tej sztafety wybiegali I miejsce.

W sztafecie wystartowało 52 drużyny. Zawodnicy CWKS Resovii pobiegli w następującym składzie i kolejności: Ignacy Domiszewski (10 km), Tomasz Pociecha (10 km), Damian Kic (7 km), Anna Sabat (5 km) i Paweł Smędowski (10 km). Już po pierwszym 10-kilometrowym dystansie sztafeta uzyskała przewagę, którą utrzymała do mety. Zawodnicy sztafety pokonali trasę maratonu z łącznym czasem 2:21:23, zapewniając sobie pierwsze miejsce na podium.