Inauguracja sezonu piłkarskiego 2017/2018

Przełom Besko - Iskra Przysietnica<br/>fot. Marcin Herbut/FB/iskra.przysietnica

Rewelacyjny początek Stali Sanok, Iwonka zastępujE Górnik Strachocinę w okręgówce. Derby Bieszczad przełożone z powodu ulewy, która wyłączyła z użytku boisko w Lesku.

4 liga
Genialnie początek sezonu rozpoczęli piłkarze drużyny Ekoball Stal Sanok, w meczu inauguracyjnym żółto-niebiescy rozbili przyjezdnych z Głogowa Małopolskiego 5:0. Bramki strzelali: Jakub Ząbkiewicz, Mateusz Kuzio, Michał Borek, Igor Hydzik i Dawid Romerowicz.
Okazji do świętowania nie mieli za to kibice Cosmosu Nowotaniec, ich osłabiony zespół, z którego w przerwie letniej odeszło 15 zawodników, i który w zasadzie jest budowany od zera, w pierwszej kolejce piłkarskiej przegrał na wyjeździe z drużyną Rzemieślnika Pilzno 3:0.

Liga Okręgowa
Z powodu wycofania się z rozgrywek w okręgówce zespołu Górnika Strachocina, do ligi okręgowej powróciła drużyna Iwonki Iwonicz, która w pierwszym spotkaniu przegrała z Partyzantem Targowiska 1:0.
Przełom Besko w pierwszym spotkaniu ligowym zmierzył się z drużyną Iskrą Przysietnica, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Przełomu. Bramki dla gospodarzy strzelili J. Szybka, K. Kijowski, M. Kuzicki.
Z inauguracji sezonu na pewno mogą być zadowoleni także sympatycy LKS Tarnawa których zespół w pierwszej kolejce piłkarskiej zmierzył się z przyjezdnymi z Grabówki. Kibice zebrani na stadionie na pewno nie mogli narzekać na nudę, bowiem w całym spotkaniu padło aż 9 bramek, a mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla Tarnawy.

Klasa „A” Krosno I
Derby Bieszczad pomiędzy zespołami z Ustrzyk Dolnych i Leska z powodu złych warunków atmosferycznych zostały przełożone na inny termin. Mecz miał się odbyć bez kibiców obu drużyn. Taka decyzję podjął Zarząd LKS Sanovia Lesko, „mając na uwadze złe stosunki jakie dotychczas panowały pomiędzy pseudo kibicami obydwu drużyn”.
Powodów do zadowolenia nie mają na pewno piłkarze Szarotki Uherce, którzy w meczu inauguracyjnym nie wykorzystali rzutu karnego i tym samym ulegli beniaminkowi z Nowosielec 2:1. Dodatkowo bardzo zacięty przebieg meczu spowodował kontuzję dwóch zawodników z Uherzec.
Lotniarz Bezmiechowa remisuje na wyjeździe z beniaminkiem LKS Górki 1:1. Drużyna z Górek wyszła na prowadzenie w 12 minucie meczu. Po dośrodkowaniu w pole karne, obrońca Lotniarza zagrał ręką, za co arbiter podyktował rzut karny. W drugiej połowie drużyna Lotniarza przejęła inicjatywę w spotkaniu i w 52 minucie doprowadziła do wyrównania, bramkę dla gości zdobył Adrian Józefczyk.
Jawornik Czarna po bardzo zaciętym meczu wygrywa z Victorią Pakoszówka 4:3.
Nie zabrakło także emocji podczas derbów w gminie Zarszyn pomiędzy Orłem Bażanówka a LKS Długie. Drużyna gospodarzy pod koniec pierwszej połowy wyszła na prowadzenie po bramce Konrada Lesia. W drugiej połowie Długie odrabiają straty i doprowadzają do wyrównania. Pod koniec spotkania sędzia dyktuje rzut karny dla dla zespołu z Długiego, piłkarze Sanbudu nie marnują szansy pewnie wykorzystując jedenastkę. Jednak radość LKSu nie trwała długo, gdyż chwilę później drużyna Orła ponownie za sprawą Konrada Lesia, strzela wyrównującą bramkę na 2:2 tym samym doprowadzając do podziału punktów.
Pierwsza połowa w spotkaniu Orkana Markowce z Bukowianką Bukowsko skończyła się bezbramkowo, jednak w drugiej oba zespoły podkręciły tempo gry w efekcie czego mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Bukowianki.

Klasa „B” Krosno I
Pionier Średnia Wieś nie dał szans zespołowi z Niebieszczan, tym samym pokonując Remix 4:1.
Bardzo zacięty mecz odbył się pomiędzy drużynami LKS Górzanka i LKS Olszanica łącznie w spotkaniu padło 10 bramek, a mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla Górzanki.
Bieszczady Jankowce pokonują 3:1 drużynę Nelsona Polańczyk.
Osława Zagórz wygrywa na wyjeździe z LKS Tyrawa Wołoska 3:2. Trzy gole dla Osławy zdobył napastnik Emil Szałęga.
Mecz pomiędzy Gabry Łukowe a Juventusem Poraż został przełożony na inny termin.