poniedziałek, 30 października 2017

Jawornik mistrzem jesieni

Zakończenie rundy jesiennej w „A” klasie. Zwycięstwo Jawornika w derbach z Bieszczadami. Lotniarz i Sanovia budują przewagę nad strefą spadkową.

Liga Okręgowa Krosno
Drużyna LKS Tarnawa w trzynastej kolejce piłkarskiej podejmowała na swoim stadionie zespół Czarnych Jasło, który poprzedni sezon spędził na czwartoligowych boiskach. Pierwsza bramka padła dla przyjezdnych z Jasła, po przeprowadzeniu ataku na bramkę Tarnawian, jeden z obrońców LKSu w polu karnym przez przypadek blokuje strzał ręką w wyniku czego, sędzia dyktuje rzut karny i mamy 1:0. W drugiej odsłonie spotkania, LKS doprowadza do wyrównania, po dalekiej wrzutce z rzutu wolnego z połowy boiska, napastnik zielono-białych zagrywa główką i futbolówka wpada do siatki. W dalszej fazie meczu sędzia dyktuje kolejny rzut karny dla Czarnych, którzy ponownie nie marnują okazji i zamieniają wynik na 2:1. W końcówce spotkania Tarnawianie przeprowadzają kolejny atak na bramkę gości. Po niegroźnym strzale z dystansu, bramkarz Czarnych próbuję złapać piłkę, która jednak wypada mu z rąk. Zawodnik LKSu od razu podbiega i wbija piłkę do bramki, w efekcie czego, spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Klasa "A" Krosno I
W meczu o fotel lidera Krośnieńskiej klasy „A” zmierzyły się dwa Bieszczadzkie zespoły, Bieszczady Ustrzyki Dolne i Jawornik Czarna. Jak przystało na mecz na szczycie emocji nie brakowało. W ciągu całego spotkania padło siedem bramek, a sędzia trzy razy dyktował rzut karny. Jawornik już na początku spotkania wyszedł na prowadzenie, po samobójczej bramce MKSu. Piłkarze Jawornika poszli za ciosem i w dalszej fazie pierwszej połowy podwyższyli wynik na 2:0, by po chwili po rzucie karnym zwiększyć przewagę na 3:0. W 45 minucie spotkania sędzia podyktował kolejną jedenastkę, tym razem dla gospodarzy. Bramkarz Jawornika broni strzał, jednak piłka ponownie wpada w pole karne, gdzie zostaje dobita i na zakończenie pierwszej połowy wynik ulega zmianie na 3:1. W drugiej połowie Bieszczady rzucają się od razu do ofensywy. W wyniku jednego z ataków na bramkę gości, sędzia ponownie dyktuje rzut karny, tym razem piłka do siatki trafia za pierwszym razem i biało-zieloni zmniejszają straty na 3:2. Zespół z Czarnej błyskawicznie odpowiada wbijając bramkę na 4:2. MKS nadal atakuje przerzucając grę na połowę przeciwnika. W efekcie czego, pod koniec spotkania Bieszczady zdobywają trzecią bramkę. Ostatecznie nie udało się doprowadzić chociażby do podziału punktów i tym samym „mistrzem jesieni” został zespół Jawornika Czarna.
Lotniarz Bezmiechowa po zaskakującym zwycięstwie w Nowosielcach, tym razem ponownie dał powody do zadowolenia swoim kibicom, nokautując zespół Orkana Markowce aż 6:0. Hat-Trickiem popisał się Karol Szmyd, a pozostałe bramki dla Lotniarza zdobyli Mariusz Mularz x2, oraz Łukasz Matyszczak. Ostatnie dwa zwycięstwa w rundzie jesiennej oraz wyjście ze strefy spadkowej z pewnością pozwolą piłkarzom Lotniarza spokojniej i w lepszych nastrojach przepracować okres zimowy.
Murawa boiska w Pisarowcach z powodu problemów atmosferycznych pozostawiała wiele do życzenia. Grząskie boisko znacznie utrudniało przeprowadzanie akcji zarówno gospodarzom z Pisarowiec jak i gościom. Ostatni mecz w rundzie jesiennej, pomiędzy LKS II Pisarowce a Szarotką Uherce, zakończył się bezbramkowo 0:0.
Sanovia Lesko w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zwyciężyła 4:2 ze znajdującą się na przedostatnim miejscu w tabeli drużyną LKS Długie. Tym samym po dwóch zwycięstach z rzędu wskakując na dziewiąte miejsce w tabeli.