Ustrzyki Dolne
wtorek, 11 czerwca 2019

Końcówka piłkarskiego sezonu

Końcówka piłkarskiego sezonu<br/>fot. FB / Górnik Grabownica Starzeńska
fot. FB / Górnik Grabownica Starzeńska

Starcie Bieszczad z liderem. Sanovia traci pozycje wicelidera. Przed Górzanką i Osławą mecz o awans.

Liga Okręgowa „Krosno”
W minionej kolejce Bieszczady Ustrzyki Dolne wysoko uległy drużynie Partyzanta Targowiska 5:1. Bramkę dla MKSu, po wykonaniu „jedenastki” zdobył Kamil Różycki. Mimo drugiej porażki z rzędu, biało - zieloni pozostają nadal dokładnie w połowie tabeli na ósmej pozycji. Gorąco robi się za to w dolnej części ligi okręgowej. Zwycięstwa Iwonki, powolne kompletowanie punktów przez Ostoję oraz dwie porażki Iskry Przysietnica spowodowały, że najprawdopodobniej walka o utrzymanie się w lidze będzie trwała do samego końca. Nie licząc Polonii Kopytowa, która nie ma szans na utrzymanie, praktycznie każda drużyna z dolnej części tabeli jest zagrożona spadkiem do klasy „A”.

Klasa „A” Krosno I
Sanovia Lesko przegrywa 2:1 z Górnikiem Grabownica Starzeńska. Sytuację łatwo wykorzystuje Orzeł Bażanówka, który wygrał walkowerem z Szarotką Uherce (Szarotka nie dojechała na mecz), i tym samym Orzeł ląduje na pozycji wicelidera. Lotniarz pokonuje Victorię Pakoszówka 4:2, umacniając się tym samym na ósmej pozycji w tabeli. Cosmos Nowotaniec dodaje na swoje konto kolejne trzy punkty, po zwycięstwie nad Sanbudem Długie 3:2. W pozostałych meczach 24. kolejki piłkarskiej klasy „A” LKS Zarszyn gromi drużynę LKSu Pisarowce 8:1. Remix Niebieszczany inkasuje komplet punktów w meczu z Bukowianką Bukowsko 2:1, natomiast Szarotka Nowosielce wygrywa z Juventusem Poraż na wyjeździe również 2:1.

Klasa „B” Krosno I
Orzeł Górzanka pokonuje wysoko LKS Tyrawa Wołoska 6:1, depcząca po piętach liderowi drużyna Osławy Zagórz zwyciężyła w meczu LKSem Czaszyn 4:0. W następnej, a zarazem ostatniej kolejce piłkarskiej, oba zespoły staną naprzeciw siebie, a stawką będzie bezpośredni awans do klasy „A”. Ostatnie spotkanie pomiędzy Orłem a Górzanką w rundzie jesiennej, które decydowało o zdobyciu mistrza jesienni zakończyło się wynikiem 0:0. W obecnej sytuacji Górzance do bezpośredniego awansu wystarczy remis, natomiast dla Osławy, jeżeli chce zakończyć sezon na pierwszym miejscu w tabeli, liczy się tylko zwycięstwo. Bieszczady Jankowce deklasują zespół gości z Lutowisk pokonując drużynę Otrytu 5:0, w rezultacie zapewniając sobie trzecią pozycję w tabeli na koniec sezonu. Gabry Łukowe zwyciężają 3:2 z Nelsonem Polańczyk, natomiast LKS Olszanica pokonuje 2:0 piłkarzy Zalewu Myczkowce. Lotnik Ustjanowa zbiera łatwe trzy punkty w wyniku walkowera z zespołem Pioniera Średnia Wieś, który wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej.
 

Liga Okręgowa „Krosno”


Klasa „A” Krosno I


Klasa „B” Krosno I

 

Sanovia Lesko przegrywa 2:1 z Górnikiem Grabownica Starzeńska<br/>fot. FB / Górnik Grabownica Starzeńska
fot. FB / Górnik Grabownica Starzeńska
autor: MG