poniedziałek, 5 listopada 2018

Końcówka rundy jesiennej

Kolejna porażka MKSu. Rywalizacja Sanovii z Orłem. Przegrana Szarotki z liderem. Lotniarz umacnia się w połowie tabeli.

Liga Okręgowa
W przedostatniej kolejce piłkarskiej w lidze okręgowej zespół Bieszczady Ustrzyki Dolne zmierzył się w meczu wyjazdowym z drużyną Wisłoka Sieniawa. Mecz dla obu jedenastek, które okupują dolne rejony tabeli był pojedynkiem za sześć punktów. Piłkarze z Sieniawy większą cześć rundy jesiennej spędzili w strefie spadkowej, jednak od dwóch kolejek zaczęli odnosić zwycięstwa pokonując najpierw Start Rymanów 4:3, a następnie Ostoję Kołaczyce 3:2, co przełożyło się na opuszczenie przez Wisłok czerwonej strefy. Na początku spotkania oba zespoły próbowały atakować bramkę przeciwnika, w rezultacie piłka przechodziła z jednej bramki do drugiej. W drugiej połowie gospodarze lekko osłabli i większą inicjatywę w grze przejawiali zawodnicy MKSu, co przyniosło efekt w 70 minucie, kiedy to po zagraniu z rzutu rożnego Filip Fundanicz głową skierował piłkę do bramki Wisłoka. Jednak radość biało - zielonych nie trwała zbyt długo, już pięć minut później przeciwnicy skutecznie odpowiadają i mamy 1:1. A po kolejnych kilku minutach sędzia dyktuje rzut wolny dla Wisłoka, który gospodarze pewnie zamieniają na bramkę, w wyniku czego mecz zakończył się zwycięstwem Sieniawy 2:1. Drużyna Wisłoka w ciągu trzech kolejek piłkarskich z dołu tabeli uplasowała się na dziewiątym miejscu. Za to w ciężkiej sytuacji znajduje się zespół Bieszczad, który od czterech kolejek piłkarskich notuje porażki, w rezultacie od dwóch kolejek MKS ociera się o strefę spadkową. Miejmy nadzieję że już za tydzień w ostatniej kolejce rundy jesiennej Bieszczady w meczu z Zamczyskiem Odrzykoń zakończą serię porażek. Partyzant Targowiska nadal pozostaje niezawodny, w minionej kolejce zespół lidera pokonał drużynę z sąsiedniego drugiego miejsca Kotwicę Korczynę 2:0, w rezultacie nowym wiceliderem zostaje zespół Czarnych Jasło, po zwycięstwie nad Startem Rymanów 3:0, a Partyzant powiększa przewagę nad pozostałą częścią tabeli, która obecnie wynosi 13 punktów.
Klasa "A" Krosno
Cosmos Nowotaniec po zwycięstwie nad Szarotką Uherce 3:0 nadal pozostaje na prowadzeniu z sześcio punktową przewagą nad zespołami z drugiego i trzeciego miejsca. Natomiast drużyna z Uherzec w wyniku porażki zaczyna lekko odstawać od zespołów Orła Bażanówka i Sanovii Lesko, co z pewnością znacznie utrudni Szarotce zakończenie rundy jesiennej na pozycji wicelidera. Sanoviacy wciąż pozostają niezawodni, w ostatniej kolejce pokonują drużynę Zgody Zarszyn 5:0, oraz po raz dziesiąty z rzędu schodzą z boiska niepokonani pozostając tym samym na pozycji wicelidera. Łeb w łeb z Sanovią idzie drużyna Orła Bażanówka, która w minionej kolejce ograła na własnym stadionie Bukowiankę Bukowsko 3:1. Lotniarz odnosi trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując drużynę Górnika Grabownica Starzeńska 3:1. W rezultacie Bezmiechowa umacnia się na siódmej pozycji w połowie tabeli. Dodatkowo po wygranej Lotniarza pomiędzy górną a dolną częścią w lidze zaczyna tworzyć się mała przepaść, która obecnie wynosi sześć punktów.