Ustrzyki Dolne
piątek, 23 listopada 2018

Leśniczka ze Stuposian mistrzynią Polski leśników w tenisie stołowym

W dniach 15-17 listopada w hali sportowej w Bilczy (RDLP w Radomiu) rozegrane zostały XIX Mistrzostwa Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym z udziałem ponad setki zawodniczek i zawodników z całego kraju. W kategorii pań zwyciężyła Bożena Pająk z Nadleśnictwa Stuposiany, poprawiając swój ubiegłoroczny wynik, kiedy to zdobyła II miejsce.

- Grałam kiedyś w tenisa w II lidze kobiet w klubie GKS Górnik Grabownica, więc jestem byłą zawodniczką z niemałymi sukcesami - zaznacza tegoroczna mistrzyni. - Teraz trenuję czasami w CPL w Mucznem z Tomaszem Baranem, którego zaszczepiłam tenisową pasją. Wierzę, że do XX jubileuszowych mistrzostw w Szczecinku jako drużyna będziemy jeszcze lepiej przygotowani, bo apetyty na sukces zostały obudzone.

Wszyscy zawodnicy z Podkarpacia dzielnie walczyli o dobre lokaty. W konkurencji kobiet Magdalena Szczybyło (Nadl. Lubaczów) zajęła wysokie 11 miejsce na 24 uczestniczki, a w konkurencji mężczyzn na 90 zawodników panowie z RDLP w Krośnie sklasyfikowani zostali na lokatach od 55 do 62. Nasz region reprezentowali: Mirosław Wanat (Nadl. Lesko), Marcin Marszał (Nadl. Jarosław), Mariusz Ścibor (Nadl. Jarosław), Tomasz Baran (Nadl. Stuposiany).
W klasyfikacji ogólnej Ogólnie na 17 drużyn krośnieńska reprezentacja zajęła 14 miejsce.

autor: Edward Marszałek rzecznik prasowy RDLP w Krośnie