poniedziałek, 5 listopada 2018

Mamy wicemistrza w MMA!

Artur Stockinger z klubu Grappling Ustrzyki Dolne zdobył wicemistrzostwo Polski południowej w zawodach ALMMA 159 w Borzęcinie. Artur srebrny medal zdobył w kategorii do 93 kg.

Zawody w Amatorskiej Lidze MMA odbyły się 27 października w Borzęcinie w województwie małopolskim. W ramach Mistrzostw Polski Południowej rozegrano turnieje: Junior (rocznik 2000, 2001, 2002), Pierwszy krok – dotyczy zawodników, którzy ukończyli 18 rok życia i startowali w zawodach MMA maksymalnie 3 razy, Ograniczona Formuła Senior - Osoby, które ukończyły 18 lat i starsi - Seniorzy, którzy mają wygrane walki tylko amatorskie, Full Contact – osoby, które ukończyły 18 lat i starsi – zawodnicy, którzy mają maksymalnie 5 wygranych walk zawodowych, Kobiety OFS, BJJ No Gi Białe Pasy (junior + senior), BJJ No Gi Kolorowe Pasy. W Borzęcinie dodatkowo odbyły się też Akademickie Mistrzostwa Polski.

Zawodnik z Ustrzyk Dolnych wziął udział w Turnieju Ograniczona Formuła Senior do 93 kg i jak przyznaje przygotowania do mistrzostw nie były łatwe, bo przed zawodami musiał zbić 8 kg. – Musiałem zbić wagę by się zmieścić w limicie 93 kg, aby na ważeniu zmieścić się w limicie, bo jak nie to zostałbym przeniesiony o wagę wyżej - mówi Artur Stockinger z klubu Grappling Ustrzyki Dolne. – W zawodach jedną walkę wygrałem przed czasem, a drugą o I miejsce niestety przegrałem. W pierwszej walce pokonałem rywala poddaniem, duszeniem, a drugą niestety przegrałem, chociaż uważam, że jak na Mistrzostwa Polski Południowej, to osiągnąłem bardzo dobry wynik.

Artur Stockinger MMA trenuje od ok. 6 lat. Treningi odbywają się w hali sportowej przy SP nr 1. Zawodnik z Ustrzyk Dolnych w tego typu zawodach wziął udział już po raz czwarty. Jak mówi ten rodzaj sportu to nie tylko treningi, ale również zmiana trybu życia i „full” dieta. – Szczególny nacisk kładziemy o treningi kondycyjne i wytrzymałościowe, do tego dochodzą jeszcze treningi siłowe, techniki i trenujemy praktycznie codziennie – opowiada dwudziestopięciolatek.

Artur Stockinger trenuje pod okiem trenera Marcina Plęsa. – Obecnie w klubie na stałe mamy 7-8 osób. Większość przychodzi, poćwiczy na około 2-3 miesiące i nie wytrzymuje systematycznych treningów. Oczywiście zapraszamy wszystkich serdecznie do zapoznania się z MMA - dodaje Artur.

Niedawno w Łodynie odbył się obóz treningowy z Łukaszem Pławeckim. Łukasz „Boom Boom” Pławecki to polski zawodnik kickboxingu K-1 oraz Muay Thai. Jest 8-krotnym mistrzem Polski, zdobywcą Pucharu Świata w K-1, posiada 3 pasy zawodowego mistrza Polski. - Miałem okazje potrenować z nimi, a takie doświadczenie zawsze się przyda – dodaje Artur.