piątek, 1 czerwca 2018

Maria Domiszewska pierwsza w Mistrzostwach Polski w swojej kategorii

Maria Domiszewska pierwsza w Mistrzostwach Polski w swojej kategorii<br/>fot. Bieg Rzeźnika

Podczas II Mistrzostw Polski w UltraSkyrunningu w Cisnej Maria Domiszewska z MKS Halicz/Ustrzycki Klub Biegacza zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, pokonując dystans 53-kilometrowej trasy z czasem 7:50:32.

W czwartkowym biegu 31 maja, który odbył się w ramach IV Festiwalu Biegu Rzeźnika, wystartowało 338 biegaczy. Forsowna trasa ze względu na profil (suma podbiegów i zbiegów +3280/-3280, nie wspominając o naturalnych przeszkodach w postaci np. połamanych drzew na trasie) i na wysoką temperaturę powietrza sprawiła, że bieg ukończyło 197 zawodników. Nie pomogło nawet wydłużenie limitu pokonania trasy z 10 do 11 godzin.

Maria Domiszewska była 7 kobietą w klasyfikacji generalnej kobiet. Na podium stanęła jako jedyna w swojej kategorii.

O trudności trasy świadczy czas zwycięzcy Bartosza Gorczycy z Salco Garmin Team, jednego z najlepszych polskich biegaczy na dystansie ultra, któremu pokonanie trasy zajęło 5:22:25.Wśród pań najlepiej pobiegła Magdalena Łączak (Salomon Sunto Team), która zajęła 1 miejsce z czasem 6:06:43.

Maria Domiszewska pierwsza w Mistrzostwach Polski w swojej kategorii<br/>fot. Wojciech Domiszewski