Ustrzyki Dolne
czwartek, 25 maja 2017

Metmorfozy. Pierwsze wyniki!

Metmorfozy. Pierwsze wyniki!

Mija kolejny tydzień Akcji Bikini – Metamorfoza. Uczestnicy po wielu godzinach ćwiczeń i wielu wyrzeczeniach, mogą cieszyć się z pierwszych efektów. Według pierwszych pomiarów, odmłodzili swoje organizmy o rok!

W czwartym tygodniu Akcji Bikini, każdy z uczestników przeszedł pomiary kontrolne. Część została przeprowadzona w gabinecie dietetyczki Renaty Kaszyckiej przy użyciu analizatora składu ciała IOI 353. Za jego pomocą można dokonać pomiaru tkanki mięśniowej i tłuszczowej ogółem i w poszczególnych częściach ciała, tkanki brzusznej, podstawowej i całkowitej przemiany materii i wskaźnika WHR (mówi nam o tym, czy mamy budowę jabłka czy gruszki czy wieku metabolicznego ciała). Część pomiarów przeprowadziły trenerki Katarzyna Ożóg i Anna Ciślik-Kaszany metodą tradycyjną przy pomocy metra. Wszystkie metody są równie ważne i skuteczne.

Każdy z uczestników stracił około 2,5 kilograma. Najlepszy wynik osiągnęła Jola Markowicz zrzucając aż 3,2 kg w ciągu trzech tygodni. - To dobry wynik – podsumowuje Renata Kaszycka. - Bezpieczne tempo utraty tkanki tłuszczowej to 0,5-1 proc. masy ciała w skali tygodnia. W pracy nad sylwetką szukanie drogi na skróty zazwyczaj wiąże się z wysokim ryzykiem zdrowotnym i efektem jojo.

Uczestnicy stracili zarówno masę tkanki tłuszczowej jak i mięśniowej. Jak zapewnia Renata Kaszycka, niewielka utrata tkanki mięśniowej w trakcie odchudzania jest normalna. Za satysfakcjonujące efekty redukcji masy ciała można uznać takie, kiedy zmniejszenie masy ciała wynika co najmniej w 75 proc. ze zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Spadek tkanki mięśniowej u naszych uczestników nie jest wielki, wynosi od 0,5 kg do 0,8kg. Tkankę tłuszczową zmniejszyli o około 2 kg, od 1,8 kg do 2,4 kg.

Drastyczne odchudzanie daje szybki i wyraźny efekt, ale najczęściej masa ciała obniża się kosztem spadku masy mięśniowej. Nie powoduje spadku ilości tłuszczu, czasem nawet przynosi odwrotny rezultat, czyli tkanka tłuszczowa podwyższa się. - Wraz z utratą masy mięśniowej, następuje spowolnienie przemiany materii – mówi Renata Kaszycka. - W czasie niedożywienia, w organizmie pojawia się uczucie zmęczenia, ospałości, które zniechęca do podejmowania aktywności fizycznej.
Podczas badań u dietetyczki, uczestnicy dowiedzieli jakie jest ich zapotrzebowanie na kilokalorie. - Osoby z większą ilością masy mięśniowej mają zdecydowanie wyższe zapotrzebowanie kaloryczne - mówi Renata Kaszycka. - Pożywienie jest jednym z głównych czynników zwiększających przemianę materii. Składniki pokarmowe dostając się do naszego organizmu podlegają skomplikowanym reakcjom, a to wymaga sporych nakładów energii i zwiększonego tempa metabolizmu. Na szybkość tych przemian ogromny wpływ wywiera skład diety. Drugim nieodzownym krokiem dla przyspieszenia metabolizmu i spalania tkanki tłuszczowej są odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Analizator składu ciała IOI 353 pokazuje również w jakim wieku metabolicznym jest nasze ciało. Pierwsze pomiary pokazywały, że wiek metaboliczny ciała uczestników Metamorfozy jest o 3-5 lat wyższy, niż wskazuje no to wiek z metryki. Po trzech tygodniach każdy uczestnik odmłodził swój organizm o rok.

Uczestnicy wspólnie stracili 36 cm z łydek, ud, bioder, talii, biustu i ramion. – Wszyscy mają niewyczerpane pokłady energii i motywacji – mówi Anna Ciślik-Kaszany. - Ćwiczą naprawdę intensywnie, nie opuszczają treningów, nie oszukują podczas ćwiczeń. Pod koniec każdych zajęć marzą na pewno o chwili wytchnienia, ale nie poddają się i oby tak dalej. Jestem z nich bardzo dumna i muszę przyznać, że nasza trójka dodaje i mi energii, bo zajęcia z nimi to prawdziwa przyjemność.

 

Metmorfozy. Pierwsze wyniki!
Metmorfozy. Pierwsze wyniki!
Metmorfozy. Pierwsze wyniki!
Metmorfozy. Pierwsze wyniki!
Metmorfozy. Pierwsze wyniki!
Metmorfozy. Pierwsze wyniki!
Metmorfozy. Pierwsze wyniki!
Metmorfozy. Pierwsze wyniki!
Metmorfozy. Pierwsze wyniki!
autor: mk