wtorek, 10 września 2019

Mistrzowska Maria

Maria Domiszewska reprezentująca MKS Halicz Ustrzyki Dolne zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Masters w biegach górskich. W Krynicy, gdzie rozegrano 10 Tauron Festiwal Biegowy, oprócz pani Marii udział wzięli, i to z sukcesami, inni reprezentanci ustrzyckich klubów MKS Halicz/Bieszczadzki Klub Biegacza i Bieszczadzki Klub Nordic Walking.

Niewątpliwie największy sukces odniosła Maria Domiszewska, która wystartowała w morderczym Biegu 7 Dolin, na dystansie 100 km. O trudnościach tego biegu niech świadczy fakt, że uczestniczący w nim zawodnicy mieli do pokonania prawie 4 tys. metrów przewyższeń. Start do biegu nastąpił o godzinie 2 w nocy, a pokonanie 100 km zajęło pani Marii 12 godz. 13 min. 38 s. Na 445 uczestników biegu (kobiet i mężczyzn) Maria Domiszewska w kat. open zajęła 50 miejsce, a w klasyfikacji kobiet 9, co dało jej pierwszą pozycję w kategorii wiekowej 50-60 lat oraz obroniony, zdobyty rok wcześniej, tytuł Mistrzyni Polski Masters.

Dwukrotnie na starcie biegów festiwalowych stawali Ignacy i Wojciech Domiszewscy. Ignacy dwukrotnie meldował się na trzecich pozycjach. Bieg na 15 km „Krynicka Pętla im. Marszałka Józefa Oleksego” miał charakter uliczny i biegł z Krynicy do Tylicza i z powrotem. Ignacy Domiszewski był najlepszym z Polaków ustępując miejsca jedynie reprezentantowi z Kenii i Ukrainy. Podobnie, na trzecim miejscu, ukończył rywalizację w biegu na Jaworzynę Krynicką. Na krótki (2,6 km), ale bardzo intensywny podbieg nasz zawodnik potrzebował dokładnie 19 minut. Na tych samych dystansach Wojciech Domiszewski zajął odpowiednio 39 i 63 miejsce.

Festiwal biegowy w Krynicy to również rywalizacja w Noridc Walking. W zawodach, w których rywalizowano o tytuł Mistrza Polski w kategorii Hill Nordic Walking, bardzo dobrze wystartował Jacek Konik z Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking, zajmując w silnej stawce zawodników 4 miejsce w kat. open. Na 8 miejscu zawody ukończył Jarosław Konik, zwyciężając w swojej kategorii wiekowej M30. Również nasze panie meldowały się na podium lub w czołówce rywalizacji. Najwyżej została sklasyfikowana Bożena Kończewska, która zajęła 2 miejsce i zwyciężyła w K50. Na 3 miejscu zawody ukończyła Małgorzata Oleksyk, co dało jej 2 miejsce w kat. K50. Piąta wśród kobiet była Katarzyna Konik - zwyciężczyni K30, a Aleksandra Konik zajęła 5 miejsce w K40.

W kolejnym dniu rywalizacji w marszu na 5 km, gdzie trasa biegła z Krynicy na Górę Parkową i ponownie do Krynicy na Deptak, nasze zawodniczki potwierdziły przynależność do czołówki. Bożena Kończewska i Małgorzata Oleksyk zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce w kat. open oraz 1 i 2 w kat. K50.