Ustrzyki Dolne
czwartek, 31 stycznia 2019

MKS Halicz znowu w czołówce

MKS Halicz znowu w czołówce<br/>fot. Robert Kuźmiński - http://www.lozn.org.pl
fot. Robert Kuźmiński - http://www.lozn.org.pl

W Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w biegach narciarskich. Zawodnicy MKS Halicz Ustrzyki Dolne znowu znaleźli się w czołówce!

Mistrzostwa Polski Młodzików odbyły się razem z Ogólnopolskimi Zawodami UKS-ów dla kategorii junior D-E w ramach zawodów o Puchar Roztocza. W zawodach wystartowało 328 zawodników ze wszystkich liczących się klubów Polsce.

18-osobowa reprezentacja Podkarpacia wróciła z Mistrzostw z dwoma medalami. Indywidualnie brązowy medal w biegu na 5 km stylem dowolnym wywalczył Karol Maciejowski z MUKS Podkarpacie Jedlicze. Zawodnik z Jedlicza stracił do zwycięzcy Łukasza Gazurka (NKS Trójwieś Beskidzka) 1:18 min. Maciejowski mógł ponownie stanąć na podium w biegu na 3 km stylem klasycznym. Niestety przewrócił się na jednym ze zjazdów i dotarł na metę z piątym czasem, tracąc do trzeciego zawodnika niespełna 2 minuty!

Dobrze zaprezentowali się również inni podkarpaccy biegacze: Piotr Jarecki (Speed Jasło), Oliwia Buśko (Halicz Ustrzyki Dolne) oraz Roksana Ciborowska (Speed Jasło). W każdym swoim starcie zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce.

Na zakończenie Mistrzostw rozegrano sztafety. Drugie miejsce i srebrny medal wśród młodziczek zajęła drużyna MKS Halicz Ustrzyki Dolne w składzie Oliwia Buśko, Kaja Kłodowska, Emilia Kwaśnik, Urszula Juszczyk.

W sztafetach zaprezentowały się również dwa zespoły męskie zajmując 6. miejsce Halicz Ustrzyki Dolne I (Kamil Ozga, Maciej Pereślucha, Kacper Symula, Jarosław Ozga) i 9. miejsce Halicz Ustrzyki Dolne II (Hubert Tomaszek, Szymon Szeremeta, Rafał Chmielowski, Hubert Grasela).

Dobrą dyspozycję potwierdziła w Tomaszowie Lubelskim Andżelika Szyszka. Zawodniczka z Ustrzyk Dolnych dwukrotnie zwyciężyła w kategorii Open Pucharu Roztocza - najpierw w sprincie stylem dowolnym, a następnie w biegu na 6,6 km stylem klasycznym.

Komplet wyników – XIV Puchar Roztocza
 

autor: oprac.paba
źródło: sportpodkarpacki.pl