Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 11 listopada 2019

MKS na pozycji wicelidera

MKS na pozycji wicelidera<br/>fot. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne
fot. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne ulega w meczu o tytuł mistrza jesieni z zespołem Czarnych Jasło 2:1.

Liga Okręgowa
W ostatniej kolejce rundy jesiennej w lidze okręgowej drużynę MKSu czekało największe wyzwanie w pierwszej fazie rozgrywek, a mianowicie wyjazdowy mecz z faworytem awansu do IV ligi zespołem Czarnych Jasło. Czarni po rozgromieniu Przysietnicy 6:0 nabrali mocnego wiatru w żagle przed meczem z MKSem. W samym mieście wśród sympatyków piłki nożnej wytworzyła się atmosfera awansu mimo, że to dopiero połowa sezonu. Na stadionie w Jaśle zebrało się około siedmiuset widzów, z czego ponad sto osób to zorganizowania grupa kibiców Czarnych, która przez całe spotkanie wspomagała swoją drużynę.

Na temat spotkania wypowiedział się trener MKSu Grzegorz Tkacz.
- Spotkanie z Czarnymi Jasło na zakończenie rundy jesiennej było typowym meczem walki. Brak fajerwerków w grze i bardzo mało sytuacji bramkowych. Bramki dla Czarnych padły po błędach indywidualnych naszych zawodników, dla naszej drużyny zaś po pięknym strzale z rzutu wolnego Kamila Różyckiego. Nasze drużyna ostatnie 20 min grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jacenkiwa.

Po tym spotkaniu drużyna MKSu spędzi przerwę zimową na drugim miejscu w tabeli ze stratą trzech punktów do lidera z Jasła.

Wyniki pozostałych spotkań:
LKS Czeluśnica 1-1 Start Rymanów
Markiewicza Krosno 4-1 LKS Skołyszyn
Tempo Nienaszów 5-2 Brzozovia Brzozów
Przełęcz Dukla 0-1 Iskra Przysietnica
Przełom Besko 2-1 Cosmos Nowotaniec
Zamczysko Odrzykoń 2-1 Kotwica Korczyna
Nafta Jedlicze 0-2 Wisłok Sieniawa

 

autor: MG