poniedziałek, 23 października 2017

Nowosielce w końcu zdobyte!

Wspaniały mecz Lotniarza i zwycięstwo z niepokonaną Szarotką Nowosielce 2:1, po bramkach Mateusza Tylka. Bieszczady tracą cenne punkty remisując z LKS Górki, Jawornik na pozycji wicelidera.

Liga Okręgowa Krosno
Drużyna LKS Tarnawa rozgromiła na wyjeździe zespół Polonii Kopytowa 5:0 tym samym umacniając się na szóstej pozycji w tabeli. W następnej kolejce Tarnawianie zmierzą się z ekipą Czarnych Jasło.

Klasa „A” Krosno I
Piłkarzy Lotniarza czekało bardzo ciężkie spotkanie z niepokonaną od dwóch lat na własnym stadionie drużyną Szarotki Nowosielce. Raczej nikt się nie spodziewał, że zespołowi z przedostatniego miejsca w tabeli uda się zdobyć komplet punktów na bardzo trudnym terenie. Jednak nie takie niespodzianki w piłce nożnej się zdarzały, na każdym szczeblu rozgrywek. I tak po fenomenalnych paradach bramkarza Lotniarza Dariusza Sabata, oraz po dwóch bramkach Mateusza Tylka, Lotniarz pokonuje Szarotkę Nowosielce 2:1, tym samym wychodząc ze strefy spadkowej na jedenastą pozycję.
Ostatniego spotkania ligowego na pewno do udanych nie mogą zaliczyć piłkarze ze stolicy Bieszczad. W minionej kolejce drużyna z Ustrzyk Dolnych zmierzyła się w meczu wyjazdowym z zespołem, który w przeciągu jedenastu kolejek ligowych nie wygrał żadnego spotkania oraz jedno zremisował. W ten sposób obstawiając od początku sezonu ostatnie miejsce w tabeli, z dorobkiem jednego punktu. W dwudziestej minucie spotkania Ustrzyki wychodzą na prowadzenie po strzale Kamila Jakiela. Przez resztę rozgrywki wynik nie ulegał zmianie, aż do 85 minuty meczu kiedy arbiter główny podjął kontrowersyjną decyzję dyktując „jedenastkę” dla zespołu z Górek. Gospodarze nie marnują okazji i mamy wyrównanie 1:1. Atmosfera na boisku staje się bardzo nerwowa, w efekcie czego pod koniec spotkania dochodzi do szarpaniny pomiędzy piłkarzami obu zespołów, w wyniku której bramkarz oraz napastnik gospodarzy zostają ukarani czerwoną kartką. Ostateczny wynik spotkania 1:1.
Jawornik Czarna od trzech kolejek konsekwentnie wspina się ku górze tabeli. W ostatnim spotkaniu zawodnicy z Czarnej zwyciężyli z zespołem LKS Długie 2:1. Obie bramki dla Jawornika zdobył napastnik Jurij Sroda. Trzecie z kolei zwycięstwo, a zarazem korzystny wynik w spotkaniu Szarotki z Bukowianką 2:2, daje Jawornikowi drugie miejsce w tabeli. Tym samym, w ostatniej kolejce piłkarskiej rundy jesiennej w Krośnieńskiej klasie „A”, Jawornik oraz Bieszczady zmierzą się w Bieszczadzkich derbach, które zadecydują o tym, kto na koniec pierwszej części sezonu zasiądzie na pozycji lidera.
Piłkarze Sanovii w pięknym stylu przełamują złą passę czterech spotkań bez zwycięstwa. W minionej kolejce Sanovia podejmowała u siebie zespół LKSu Zarszyn. Gospodarze już w pierwszej minucie spotkania wyszli na prowadzenie za sprawą Przemysława Furmana. 17 minut później wynik na 2:0 podnosi Sebastian Seryłło. Pod koniec pierwszej połowy goście zmniejszają straty na 2:1. W drugiej fazie meczu Rafał Paszkowski zdobywa trzecią bramkę dla gospodarzy, a pod koniec spotkania Sylwester Biesiada stawia kropkę nad „i” podbijając wynik na 4:1.

Klasa „B” Krosno I
Mecz Orła Górzanka i Nelsona Polańczyk został odwołany z powodu tragedii w Woli Górzańskiej w wyniku której zginęły dwie osoby. Nowy termin spotkania zostanie ustalony przez OZPN Krosno.
Remix Niebieszczany wygrywa z Zalewem Myczkowce 2:0, a z powodu rozgromienia przez Bieszczady Jankowce zespół z Czaszyna 7:2, Remix zwiększa przewagę nad zespołem wicelidera o trzy punkty. LKS Olszanica zdobywa trzeci punkt w rundzie, remisując w ostatniej kolejce z LKS Tyrawa Wołoska 2:2. Mecz Juventusu Poraż z Pionierem Średnia Wieś zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.