poniedziałek, 26 listopada 2018

Olga Miszczak na liście strzelców w AZS Wrocław

Olga Miszczak na liście strzelców w AZS Wrocław<br/>fot. arch. Olgi Miszczak

W ostatnim meczu Ekstraligi kobiet, swoje premierowe trafienie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce zaliczyła szesnastoletnia Olga Miszczak, pochodząca z Ustrzyk Dolnych wychowanka KS Bieszczady.

Olga latem zmieniła barwy klubowe i przeniosła się z Sokoła Kolbuszowa do zespołu AZS Wrocław, gdzie już w debiutanckim występie w barwach nowego klubu udało jej się strzelić bramkę w meczu rezerw AZS w ramach rozgrywek pierwszej kolejki II ligi śląskiej. Dobra gra Olgi zastała zauważona i początkiem września zawodniczka zadebiutowała w pierwszej drużynie na boiskach Ekstraligi (najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce) w wygranym meczu z Polonią Poznań, wchodząc na ostatnie kilka minut gry.

AZS Wrocław to bardzo utytułowany zespół w polskiej kobiecej piłce nożnej, który ośmiokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski oraz czterokrotnie wygrywał Puchar Polski. Ostatnie lata jednak nie należą do najlepszych i klub, grając mocno odmłodzonym składem, był typowany na początku sezonu jako kandydat do spadku z Ekstraligi. Póki co, wbrew przewidywaniom, zawodniczkom z Wrocławia udaje się utrzymywać w tabeli powyżej strefy spadkowej z kilkupunktowym zapasem.

Olga, jako bardzo młoda zawodniczka, tej jesieni rzadko pojawiała się na placu gry, zazwyczaj spędzając na boisku zaledwie po kilka minut. Szansę na dłuższą grę otrzymała dopiero w ostatniej kolejce przed przerwą zimową, kiedy została wprowadzona do gry w 60 minucie meczu z UKS Łódź, w miejsce kontuzjowanej koleżanki. Olga skorzystała z tej szansy najlepiej jak mogła, bo już 12 minut później wykorzystała celne dośrodkowanie wygrywając pojedynek główkowy z obrończynią przeciwniczek i skierowała piłkę do bramki. Ostatecznie AZS przegrał spotkanie wynikiem 3:1 z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem, ale cieszy fakt zapisania się ustrzyckiej zawodniczki na liście strzelców. (www.kobiecapilka.pl/news,15580.html)

Olga występuje obecnie na pozycji środkowego pomocnika, choć jeszcze rok temu z sukcesami grała jako bramkarka. W nowym klubie rozbrat z pozycją bramkarza nie jest całkowity. Olga, oprócz gry w drużynach seniorskich, strzeże bramki AZS w ramach rozgrywek drużyn do lat 19-u, w których jej zespół pewnie zwyciężył w jesiennych eliminacjach wojewódzkich i awansował do ogólnopolskich półfinałów, które zostaną rozegrane na wiosnę.