czwartek, 11 października 2018

OTRYT CUP 2018

Udanie rozpoczęły się jesienne piłkarskie weekendy, w wykonaniu młodych zawodników „Orliki” Otryt Lutowiska. Na stadionie w Lutowiskach, odbyły się dwa turnieje z cyklu Otryt Cup - rocznik 2009 i 2008.

W każdym z nich grało osiem drużyn czyli ok. 200 dzieciaków z zaprzyjaźnionych klubów piłkarskich. Mecze były rozgrywane na zasadach „każdy z każdym”. Z zaproszenia „Orlików” skorzystali młodzi adepci piłki nożnej Ekoballu Sanok, AP Kolejarza Zagórz, AP Wilczki Lesko, Remixu Niebieszczany, Barcelonki Pakoszówka i LKS Izdebek.

W trakcie pierwszych rozgrywek, pogoda na chwilę pokrzyżowała turniejowy harmonogram i plany (przelotne, ale intensywne opady deszczu). Na szczęście po pewnym czasie, udało się dokończyć turniej już bez żadnych przerw.

Natomiast w drugim turnieju pogoda w Lutowiskach naprawdę dopisała - piękna polska złota jesień. W trakcie obu rozgrywek piłkarskich panowała rodzinna, piknikowa atmosfera. Zabawa była wyśmienita, rozegrano dużo meczów i strzelono grad bramek. Organizatorzy dla każdego uczestnika mieli medal i dyplom, a dla każdej z drużyn był puchar, pizza i grill. Rozdano też nagrody indywidualne.

Zwycięzcą pierwszego turnieju - rocznik 2009 została drużyna Wilczki Lesko, drugie miejsce wywalczyła drużyna Ekoball Sanok II, natomiast trzecie miejsce przypadło gospodarzom Otrytowi. Nagrody indywidualne otrzymali: najlepszy zawodnik - Nikodem Osiniak z Wilczki Lesko, najlepszy bramkarz - Tymoteusz Bil z Ekoball Sanok, najlepszy strzelec - Jan Młynarski z Kolejarz Zagórz.

W drugim turnieju - rocznik 2008 zwycięzcą turnieju została drużyna Ekoball Sanok, drugie miejsce wywalczyła drużyna Wilczki Lesko, natomiast trzecie miejsce przypadło Ekoball Sanok II. Pozostałe drużyny bez wyjątku zajęły IV miejsca.

Orlikom z Lutowisk zabrakło jednego zwycięstwa by stanąć na najniższym miejscu „pudła”, ale nie wynik był sprawą najważniejszą.

Nagrody indywidualne otrzymali: najlepszy zawodnik - Bartosz Zioło z Ekoball Sanok, najlepszy bramkarz - Sylwester Inglot z Wilczki Lesko, najlepszy strzelec - Przemek Lisowski z Otryt Lutowiska.

Organizatorzy tradycyjnie duże podziękowania kierują w stronę rodziców (jak zawsze można na nich liczyć w przygotowaniu i pomocy podczas trwania turnieju) oraz dla Małgorzaty Prokopiak z GOPS Lutowiska, Marka Sokoła z GOK Lutowiska oraz Krzysztofa Trybuły z Urząd Gminy Lutowiska. Wielkie dzięki dla drużyn, które skorzystały z zaproszenia i uczestniczyły w turniejach organizowanych przez KS Otryt Lutowiska z cyklu OTRYT CUP 2018.

Brawo WY!!! Do zobaczenia w przyszłym roku.

autor: MP (PABA)