poniedziałek, 6 maja 2019

PERFEKCYJNE MISTRZOSTWA JAKUBA

W kwietniu w Ustrzykach Dolnych, odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Juniorów w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Bardzo dobry występ na tych mistrzostwach zaprezentował jedyny zawodnik UKS „Krzemień” Jakub Chmielowski.

Jakub okazał się najlepszym zawodnikiem w kategorii indywidualnej, deblowej i mieszanej. W meczu finałowym w grze indywidualnej wygrał z Szymonem Seroką zawodnikiem AZS Politechnika Rzeszów. W grze deblowej, które też były rozgrywane w tym dniu zwyciężył wraz z Piotrem Krukarem KSTS Krosno w finale wygrywając z deblem AZS Politechnika Rzeszów Szymon Seroką i Mateusz Rzeźnikiewiczem. Natomiast w grze mieszanej Jakub Chmielowski wraz z Klaudią Brodą z AZS Politechnika Rzeszów wygrali w finale z Martyną Motyką i Szymonem Seroką z AZS Politechnika Rzeszów.

Zwycięstwo w turnieju pozwoli Jakubowi po raz kolejny brać udział w Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym, tym razem do Mławy. Warto też zaznaczyć, że w tym sezonie 2018/19, Jakub jest 19 zawodnikiem w rankingu w Polsce w tej dyscyplinie na 800 zawodników biorących udział w rozgrywkach wojewódzkich i ogólnopolskich w kategorii Junior.

Serdeczne gratulacje dla Jakuba za godne prezentowanie barw klubowych w zawodach wojewódzkich jak również udanego startu na Mistrzostwach Polski.

autor: Z.CH.