Ustrzyki Dolne
środa, 20 września 2017

Pierwsza wygrana bieszczadzkich piłkarek!

Pierwsza wygrana bieszczadzkich piłkarek!<br/>fot. Sanovia Lesko
fot. Sanovia Lesko

Sobota, 16 września 2017 r. przejdzie do historii LKS SANOVIA w Lesku i kobiecej piłki nożnej w Bieszczadach. To w tym właśnie dniu bieszczadzkie dziewczyny zdobyły pierwsze ligowe punkty wygrywając w oficjalnym meczu z INTEREM Gnojnica 3:1.

Wszystko zaczęło się początkiem października 2017 r. kiedy to ówczesny prezes SANOVII Zbigniew Paszkowski zaprosił na treningi dziewczyny. Na pierwszy, który odbył się 8 października zgłosiło się 8 dziewczyn: Karolina Słapińska, Angelika Kądziołka, Zuzanna Kuczma, Roksana Sowa, Małgorzata Pyrko, Weronika Czebieniak, Wiktoria Czebieniak, Natalia Szalecka. Do dziś pozostało tylko 4 z nich. Przez okres blisko roczny przewinęło się przez klub około 60 dziewczyn, co może świadczyć o bardzo dużym zapotrzebowaniu na tę dyscyplinę sportu. Od samego początku trenerem dziewczyn jest Zbigniew Tarnawski, wychowanek SANOVII, w której rozpoczynał swoją karierę piłkarską.

Z treningu na trening dziewczyny coraz bardziej zżywały się z sobą, zawiązywały się nowe znajomości, przyjaźnie. Najbardziej jednak scementował zespół projekt „Sportowe Dziewczyny”. Na informację o zakwalifikowaniu naszego projektu do ścisłego finału przez komisję grantową konkursu „Decydujesz, pomagamy” ogłoszonego przez fundacje TESCO dziewczyny zareagowały bardzo pozytywnie. Zaczynaliśmy bowiem naszą przygodę z kobiecą piłką nożną od przysłowiowego zera. Dzięki udanej promocji projektu przez same dziewczyny, klienci sklepu TESCO w Lesku dowiedzieli się o powstawaniu drużyny, o prowadzonym naborze, o potrzebach finansowych itp. Odzew klientów był widoczny w każdym tygodniu trwania głosowania, które dziewczyny wygrywały. Dzięki otrzymanemu grantowi w wysokości 5 tys. zł mogliśmy zakupić najpotrzebniejszy sprzęt sportowy, pokryć wynagrodzenie trenera i koszt wyjazdu na mecze.

Początkowo były same porażki. Pierwszy mecz przeciwko zespołowi kobiecemu nasz dziewczyny rozegrały z drużyną ekstraklasową UKS SMS Łódź (piąta drużyna sezonu 2016/2017). Mecz zakończył się wynikiem 1:10, a honorowe trafienie zaliczyła Agnieszka Mąka. Dziewczyny były jednak szczęśliwe, bo strzeliły bramkę drużynie z ekstraklasy. Następny mecz to występ przeciwko Warszawskiej Akademii Piłkarskiej, też przegrany, ale tym razem tylko 1:3. Bramkę strzeliła Małgosia Podkalicka. Małgosia to nasza najlepsza snajperka, strzeliła też bramkę w Boguchwale, oraz w tym ostatnim meczu, wygranym z Gnojnicą w którym zaliczyła hat-tricka.
Przed nami kolejne mecze, kolejne emocje.
Zapraszamy nowe dziewczyny do drużyny. Zapraszamy sponsorów do współpracy, a kibiców na mecze.

SANOVIA wystąpiła w składzie:
Karolina Słapińska – Patrycja Domaradzka, Amelia Adamska (41 min  Wiktoria Daszyk), Wiktoria Sokołowska, Karolina Cielemęcka (75 min. Oliwia Pawłowska) – Agata Hochół (63 min. Agnieszka Mąka), Karolina Karaczkowska, Roksana Sowa, Justyna Bogaczewicz (52 min. Halszka Bałon) – Małgorzata Podkalicka, Katarzyna Różycka.
Bramki: 22 min. 28 min. 68 min. Małgorzata Podkalicka.

 

Malgosia Podkalicka - super snajper<br/>fot. Sanovia Lesko
fot. Sanovia Lesko
autor: ZP


powiązane artykuły: