poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Pierwszy wśród Polaków i pierwsza w swojej kategorii

Ostatni weekend w Krakowie upłynął pod znakiem biegów i pod znakiem dobrych występów dwojga zawodników z MKS Halicz/Ustrzycki Klub Biegacza: Ignacego Domiszewskiego i jego mamy Marii. Ignacy zajął piąte miejsce w open w Biegu Nocnym na 10 km, a jego mama pierwsze w swojej kategorii wiekowej.

W sobotnim (21 kwietnia) w Biegu Nocnym o godz. 21:30, po efektownym pokazie laserowym, wystartowało ponad trzy tysiące biegaczy. Pierwsze trzy miejsca przypadło biegaczom z Kenii, czwarte przydało Marokańczykowi, a piąte wybiegał Ignacy Domiszewski (33:34). Tym samym okazał się pierwszym Polakiem, który przekroczył linię mety.

Dzień później, w niedzielę 22 kwietnia, o godz. 9 prawie sześć tysięcy zawodników wystartowało w 17. PZU Cracovia Maraton. Wśród nich pobiegła Maria Domiszewska, która w swojej kategorii wiekowej zajęła pierwsze miejsce (3:20:19).

W Biegu Nocnym na 10 km zwyciężył Benard Muinde Matheka (30:29), a wśród pań Zita Kacser (35:25). Natomiast w 17. PZU Cracovia Maraton pierwsze miejsce zajął Berga Birhanu Bekele (2:11:34), któremu zabrakło ośmiu sekund do poprawienia rekordu trasy. Pierwsza z kobiet linię startu przebiegła Lilia Fiskovici (2:31:27).

Biegaczom z MKS Halicz Ustrzyki Dolne gratulujemy!!