poniedziałek, 25 września 2017

Piłka nożna. Bieszczady nadal na pozycji lidera.

MKS Bieszczady - Lotniarz Bezmiechowa<br/>fot. MKS Bieszczady

Zwycięstwo Bieszczad w derbach z Lotniarzem. Jawornik wspina się w górę tabeli. Pierwszy punkt Olszanicy. Porażka Szarotki w meczu z Victorią.

Liga Okręgowa Krosno
LKS Tarnawa w ostatniej kolejce czekał mecz wyjazdowy z drużyną Przełomu Besko. Po zaciętym spotkaniu oba zespoły podzieliły się punktami remisując 2:2. Dwie bramki dla Tarnawy zdobył Kacper Wywrot.

Klasa „A” Krosno I
Bieszczady Ustrzyki Dolne w minionej kolejce zmierzyły się w derbowym pojedynku z drużyną Lotniarza Bezmiechowa. Zespół biało-zielonych, który od przedostatniej kolejki zajmuje pozycję lidera nie mógł pozwolić sobie na stratę punktów. Zwłaszcza, że tuż za Bieszczadami, ze stratą 1 punktu na drugiej lokacie znajdowała się ekipa Bukowianki Bukowsko, w związku z tym remis lub porażka mogła oznaczać utratę pozycji lidera. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lesku. Zespół Bieszczad szybko wyszedł na prowadzenie po bramce Filipa Fundanicza, który zdobył bramkę głową po asyście Mateusza Bilańskiego. W drugiej połowie spotkania na listę strzelców ponownie wpisuje się Filip Fundanicz, który po indywidualnej akcji zdobywa bramkę na 2:0. Na boisku zaczyna się robić bardzo nerwowo, w efekcie czego dwóch piłkarzy Lotniarza zobaczyło czerwony kartonik, z czego jeden był na ławce rezerwowych. W 70 minucie meczu sędzia dyktuje rzut karny dla Lotniarza, który na bramkę zamienia Maciej Gembuś. Do końca spotkania wynik nie ulega już zmianie i przy stanie 2:1 zwycięsko z boiska schodzą piłkarze zespołu Bieszczady Ustrzyki Dolne. W następnej kolejce drużynę Bieszczad czeka chyba najważniejsze spotkanie pod względem piłkarskim w rundzie jesiennej. Pierwszego października Bieszczadzki lider będzie podejmował na swoim boisku drużynę Bukowianki Bukowsko. Zespół z Bukowska wygrał pierwsze pięć spotkań w sezonie, tym samym przez większą część czasu zajmując pozycję lidera. Jednak po dobrym początku Bukowianka straciła impet ulegając zespołom LKS II Pisarowce 5:2 i LKSu Zarszyn 4:3. Jednak w ostatniej kolejce Bukowsko rozgromiło drużynę LKSu Długie 8:0. W rezultacie oba zespoły dzieli tylko 1 punkt. Z pewnością zespół biało-zielonych czeka bardzo trudne spotkanie o utrzymanie pierwszej lokaty i być może powiększenie przewagi nad pozostałymi zespołami w tabeli i zabezpieczenie się na pozycji lidera w Krośnieńskiej „A” Klasie.
Mecz derbowy odbył się także w Czarnej, gdzie miejscowy Jawornik podejmował drużynę Sanovii Lesko. Jawornik nie dał szans gościom i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Bramki dla Jawornika zdobyli Eryk Szarek i Arkadiusz Zawada.
Z kolei Szarotka Uherce w ósmej kolejce Krośnieńskiej klasy „A” rozegrała spotkanie z Victorią Pakoszówka. W ciągu całego spotkania, zarówno goście jak i gospodarze, mieli wiele okazji do zdobycia bramki. Jednak dopiero w 85 minucie spotkania, bramkę dającą zwycięstwo w meczu, zdobył zawodnik Victorii Piotr Lisowski, który po otrzymaniu piłki zdołał wbiec w pole karne, następnie zwodem ominąć trzech obrońców Szarotki i na końcu oddać lekki strzał po ziemi w stronę bramki. W efekcie czego spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla gości.

Klasa „B” Krosno I
Nelson Polańczyk do Łukowego udał się w mocno okrojonym składzie. Mimo to mecz z Gabrami był emocjonujący i wyrównany. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się bezbramkowo. Dopiero w drugiej połowie bardzo dobre wejście na boisko zaliczył piłkarz przyjezdnych Jędrzej Głowa, który chwilę po wbiegnięciu na boisko zdobywa bramkę dla Nelsona. W 85 minucie spotkania gospodarze oddają mocny strzał na bramkę Polańczyka, bramkarz piąstkuje i piłka wpada wprost na stopera Dawida Janczaka, od którego odbija się i leci prosto do bramki Nelsona. W rezultacie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Warto zwrócić uwagę na obronę Nelsona Polańczyk, która od kilku meczów, mimo młodego wieku prezentuje się bardzo dobrze. (Roczniki 1999, 2000 + bardziej doświadczony zawodnik z rocznika 1994).
LKS Czaszyn nadal pozostaje niepokonany w siódmej kolejce piłkarskiej klasy „B” drużyna z Czaszyna przedłuża passę zwycięstw pokonując w ostatnim spotkaniu zespół Osławy Zagórz 4:2.
LKS Olszanica remisuje z ekipą Bieszczad Jankowce 1:1, tym samym zdobywając pierwszy punkt w tym sezonie.
Orzeł Górzanka rozgromił drużynę Zalewu Myczkowce 5:0.
Z pewnością na nudę nie mogli narzekać kibice, którzy zebrali się na niedzielnym meczu Juventusu Poraż z Remixem Niebieszczany. W przeciągu całego spotkania padło 8 bramek, a sam mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Juventusu.