wtorek, 12 września 2017

Piłka nożna. Kolejne derby

Iskra Przysietnica - LKS Tarnawa<br/>fot. Marcin Herbut/FB/iskra.przysietnica

Zwycięstwo Szarotki w derbach z Ustrzykami i fenomenalny strzał w wykonaniu Miłosza Galanta. W dole tabeli Sanovia, a Olszanica i Myczkowce nadal bez zwycięstwa.

Liga Okręgowa Krosno
W minionej kolejce zespół LKS Tarnawa czekał mecz wyjazdowy z drużyną Iskra Przysietnica. Drużyna z Tarnawy pokazała się z lepszej strony w efekcie czego, mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla LKSu.

Klasa „A” Krosno I
Bieszczady Ustrzyki Dolne czekał kolejny mecz derbowy, tym razem przeciwnikiem był zespół Szarotki Uherce. Kibice Bieszczad, których zespół w tym sezonie nie przegrał ani jednego spotkania, liczyli na kolejne zwycięstwo, jednak Szarotka miała inne plany na to spotkanie. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, w drugiej części meczu przebieg spotkania wyglądał zupełnie inaczej. Pierwszą bramkę w meczu zdobył piłkarz Szarotki Miłosz Galant. Później po samobójczej bramce Rafała Szczygła wynik zamienił się na 1:1. Na samym końcu spotkania, w 94 minucie meczu, z rzutu wolnego, bramkę dającą zwycięstwo Szarotce zdobył ponownie Miłosz Galant popisując się fenomenalnym strzałem z 40 metrów. Tym samym dając zwycięstwo Szarotce w pojedynku derbowym 2:1.
W ostatniej kolejce drużyna Sanovii zmierzyła się na wyjeździe z ekipą Orkana Markowce. Pod koniec pierwszej połowy Sanovia strzela bramkę na 1:0. Jednak Orkan po chwili odpowiada i pierwsza połowa meczu kończy się wynikiem 1:1. W 50 minucie meczu ponownie do głosu doszli piłkarze Orkana wbijając po raz drugi piłkę do bramki gości. W 67 minucie meczu miejscowi podbijają wynik na 3:1. Dziesięć minut później Sanovia zmniejsza straty do Orkana na 3:2 i taki wynik utrzymuje się już do końca spotkania. Zespół Sanovii Lesko po sześciu kolejkach ligowych nie ma powodów do zadowolenia, do tej pory udało im się wygrać tylko jedno spotkanie z zespołem Lotniarza Bezmiechowa 4:3, oraz zremisować z drużyną Szarotki Nowosielce 1:1. Tym samym drużyna z Leska z dorobkiem czterech punktów znajduje się pod koniec tabeli ligowej na dwunastej lokacie.
Drużyna Jawornika zaliczyła wyjazd w tereny powiatu Brzozowskiego, na mecz z zespołem LKS Górki. Na początku spotkania to gospodarze przejęli inicjatywę wychodząc na prowadzenie 1:0 za sprawą Łukasza Wójcika. Na odpowiedź drużyny z Czarnej nie trzeba było długo czekać i po chwili wyrównującego gola zdobył Daniel Rąpała. W drugiej połowie sędzia dyktuje rzut karny dla drużyny miejscowych, jednak w tym pojedynku lepszy okazał się bramkarz Jawornika Konrad Namirowski, który pewnie obronił jedenastkę. Pod koniec spotkania po faulu na zawodniku Jawornika, piłkarz gospodarzy obejrzał czerwoną kartkę, a drużyna Jawornika otrzymała rzut wolny, który pewnie wykorzystał Daniel Rąpała. Tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Jawornika.
Lotniarz Bezmiechowa remisuje z drużyną LKS Zarszyn 2:2. Bramki dla Lotniarza zdobyli: Piotr Czenczek z rzutu wolnego oraz Karol Szmyd po asyście Pawła Otta.

Klasa „B” Krosno I
Nelson Polańczyk w meczu derbowym z Pionieriem Średnia Wieś wygrywa 2:1 po bramkach: Jakuba Maszczaka i Rafała Dziekana.
Remix Niebieszczany rozbija drużynę LKS Olszanica 5:2. A z powodu porażki zespołu Bieszczad Jankowce z LKS Tyrawa Wołoska 3:1, drużyna Remixu wskakuje na pozycję wicelidera, jednak mając tyle samo punktów co drużyna Bieszczad.
Zalew Myczkowce w minionej kolejce przegrał z zespołem Gabry Łukowe 2:1. Zarówno drużyna Zalewu jak i LKS Olszanica w tym sezonie nie wygrały ani jednego spotkania zajmując ostatnie miejsca w tabeli bez punktów.
LKS Czaszyn nadal niepokonany, w ostatnim spotkaniu zespół z Czaszyna pokonał na wyjeździe ekipę Orła Górzanka 4:2. Tym samym umacniając się na pozycji lidera.
Juventus Poraż remisuje na wyjeździe z drużyną Osławy Zagórz 2:2.