środa, 27 marca 2019

Pływackie Mistrzostwa Okręgu dzieci do lat 10 i 11

Pływackie Mistrzostwa Okręgu dzieci do lat 10 i 11<br/>fot. FB/UKS Delfinek

Maciej Malec z UKS Delfinek NSS Ustrzyki Dolne został dwukrotnym Mistrzem Podkarpacia na Pływackich Mistrzostwach Okręgu dzieci do lat 10 i 11. Dodatkowo na podium stanęły też Karolina Szmyd i Julia Stachyrak.

W Nowej Dębie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego Dzieci 10-11 lat w pływaniu. Na starcie stanęło 155 dzieci z 15 klubów z terenu naszego województwa. Wśród nich kilkuosobowa reprezentacja UKS Delfinek NSS Ustrzyki Dolne.

Zawody przeprowadzane były systemem serii na czas, rozpoczynając od serii najsłabszej, obowiązywał podział na kategorie wiekowe.
Jak informują organizatorzy, całodzienna rywalizacja obfitowała w wiele emocji, a atmosfera na basenie miała charakter pływackiego święta. Już od godzin porannych pod nowodębskim basenem zaczęło robić się tłoczno, ponieważ za młodymi zawodnikami zjeżdżali z całego województwa rodzice i dziadkowie. Po raz pierwszy kibice zgromadzeni na trybunach mieli też możliwość oglądania zawodów z automatycznym pomiarem czasu z wykorzystaniem mat startowych systemu Coloredo.

Najwięcej złotych medali zdobyła Zuzanna Urbanek. Pływaczka z Ropczyc na najwyższym stopniu podium stawała aż pięć razy.

Najlepszymi zawodnikami zostali:
Dziewczęta 10 lat – Zuzanna Urbanek (MUKP Fala Ropczyce)
Dziewczęta 11 lat – Emilia Olko (SM Motyl MOSiR Stalowa W.)
Chłopcy 10 lat – Maciej Malec (UKS Delfinek/NSS Ustrzyki D.)
Chłopcy 11 lat – Paweł Ginalski (KS Swim2Win Krosno)

Mistrzowie Podkarpacia do lat 10 - Ch
50 m dow. – Maciej Malec (UKS Delfinek/NSS Ustrzyki D.)
100 m dow. – Tymoteusz Strojek (Stow. Fregata Głogów Młp.)
200 m dow. – Igor Majewski (UKS Delfin Tarnobrzeg)
50 m klas. – Nikodem Bajer (UKS Delfin Tarnobrzeg)
100 m klas. – Karol Słoma (KP Orlik Przeworsk)
50 m mot. – Maciej Malec (UKS Delfinek/NSS Ustrzyki D.)
50 m grzb. – Tymoteusz Strojek (Stow. Fregata Głogów Młp.)
100 m grzb. – Hektor Szubert (AP AquaSport Rzeszów)
100 m zm. – Tymoteusz Strojek (Stow. Fregata Głogów Młp.)

WYNIKI UKS DELFINEK na Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego 10 i 11 lat

Maciej Malec - I miejsce - 50 m dowolny i I miejsce 50 m motylkowy, II miejsce – 200 m dowolny, II miejsce – 50 m grzbietowy oraz III miejsce 100 m dowolny Dodatkowo Najlepszy Zawodnik Zawodów.